Pollyanna – Eleanor H. Porter -Kitap özeti

polyana

Kitabın Adı:POLLYANNA
Kitabın Yazarı:Eleanor H. Porter
Kitabın Yazılma Yılı: 2006
Kitabın Yayınevi: ENGİN YAYINCILIK
Kitabın Basım Yılı: 1998
Sayfa Sayısı:200 sayfa
Kitabın Konusu: KONUSU: Hayatta bazı şeyler istediğimiz gibi gitmeyebilir , en sevdiklerimiz bizi bırakabilir yada hayatta olmayabilir yada bizi insanlar sevmeyebilir , insanlar kötülük yapmış olabilir ve sakatta kalabiliriz ancak hiç bir zaman içimizdeki sevgiyi kaybetmeden hayata hep umut dolu bakmamız gerekmektedir.. Böylece her zaman en sonunda kazanan biz oluruz ve çevremizide aydınlatırız.

Kitabın Özeti:
Pollyanna, sap sarı saçları gülümseyen yüzü ile etrafa neşe saçan on bir yaşında küçük bir kızdır.ancak küçük yaşta polyananın annesi ve babası ölür ve bir başına kalır. Bir müddet yardımsevenler derneğinin himayesinde yaşar. Sonra da, çok zengin olan teyzesi onu yanına almayı kabul eder. Bayan Polly tavan arasındaki küçük odayı polyana için hazırlatır , hizmetçi buna .ok sevinmiştir ancak Madam polly nin suratı asıktır çünkü, Bayan Polly’ye göre yeğeni, kardeşinin yapmış olduğu yanlış bir evliliğin ürünür. O sadece görevine düşkün birisi olduğu için, ortada kalmış olan çocuğa bakacaktır. Nancy, yukardaki odayı temizlerken, “Ah keşke, şu kadının ruhunun köşelerindeki pislikleri de temizleyebilseydim” diye düşünü­yordu. Evde o kadar boş oda varken, kışın soğuktan donduran, yazın sıcaktan pişiren bu odayı, küçük yavrucuğa layık görmesi, canını bayağı sıkmıştı.

Polyana eve geldiğinde hıçkıra hıçkıra ağlayarak, teyzesinin kucağına atılır. Teyzesi ise gayet ciddidir. Pollyanna’yı alıp kalacağı odasına getirir. Evin büyüklüğü ve zenginliği, Pollyanna’yı şaşkınlığa düşürmüştü. Teyzesi odasını gösterir ve “akşam yemeği saat altıda” diyerek uzaklaşır.

Saat altı olduğunda, bayan Polly sofraya kurulmuş, ancak Pollyanna henüz gelmemişti. Bayan Polly istemediğinden, Nancy çağırmak İçin Pollyanna’nın odasına gitmemişti. Yemekten sonra, ilk fırsatta gidip baktığında da odanın boş olduğunu gördü. Hemen bahçeye bahçıvanın yanına inip, kızın kaybolduğunu söyledi. Bahçıvan ise, ona yukardaki bir kayanın üstünü işaret etti. Polyyanna oradaydı.
Nancy telaşla kızın yanına koştu ve birlikte köşke doğru yürüdüler. Pollyanna’nın en üzüntü verici ve sıkıntılı durumda dahi, iyimserliğim kaybetmeyip, mutlu olmayı becerebilmesi, Nancy’i şaşkına çeviriyordu. Pollyanna’ya bunun sırrını sordu, “Mutlu­luk oyunu” dedi. “Bunu bana babam öğretmişti.” Ben küçükken, yardımsever bir hanım, hediye olarak bize koltuk değnekleri göndermişti. Sebebini sorduğumuzda ise “Bu değneklere bakıp bakıp, sakat olmadığınız için sevinebilmeniz için” diye cevap vermişti. İşte o günden beri babam ve ben, en zor durumda dahi mutlaka bir iyi yan bulup mutlu olabiliyoruz

Akşamın ilerleyen saatlerinde, Pollyanna odasında, başını çarşafların arasına sokmuş hıçkıra hıçkıra ağlıyordu: “Babacığım, sevgili babacığım! Benim melekler arasında yaşayan melek babacığım. Oyunumuzu oynamadığımızı biliyorsun. Benim gibi sen de ücra bir odada, karanlıkta üstelik yapayalnız kalsaydın bunun sevinecek bir yan bulamazdın…”
Ertesi sabah erkenden, Pollyanna bahçeye indi ve teyzesine sarıldı. “Teyzeciğim, sevgili teyzeciğim. Bu sabah yaşadığım için öyle sevinçliyim ki” dedi. Bayan Polly ise “Böyle günaydın mı olur?” diyerek kızı eleştirdi. Sonra da arkasını dönüp gitti. Yaşlı bahçivanın gözleri yaşarmıştı. Kızla konuştu ve onun annesine çok benzediğini söyledi. Bahçıvanın annesini tanıyor olması, küçük kızı çok sevindirmişti ki, tam bu sırada kahvaltı gongu çaldı.

Çok geçmeden Harrington Köşkü’nde hayat düzene girmeye başladı. Pollyanna sabahtan ikiye kadar teyzesi ile ders çalışıyor
ikiden altıya kadar serbest kalıyordu. Bazı alışverişleri de Pollyanna yapıyordu. Bu dışarı çıkışlarda, uzun siyah paltolu, silindir şapkalı “Adam”\ da gördü. Ahbaplık kurmaya çalıştıysa da, adamın kendisine verdiği cevaplardan bir şey anlamadı.
Pollyanna “Adam”ı tekrar gördü. Yine konuşmaya çalıştı. Birkaç gün içinde, “Adam” artık Pollyanna’yı gördüğü vakit ondan önce konuşmaya başlamıştı. Nancy bu duruma hayret ediyordu. Nancy’nin tanıdığı “Adam”m ismi John Pendtleton’du. Çok zengin olmasına rağmen, koca bir evde tek başına yaşıyor ve hiç kimse ile konuşmuyordu.

Pollyanna ertesi gün kucağında sıska bir köpekle geldi. Bayan Polly buna da ses çıkaramadı. Ama, bir gün sonra bu sefer yanında bir küçük oğlan çocuğu getirince, Bayan Polly hemen eski haline geri döndü ve “Yeter, Polyanna! Şimdiye kadar yaptığın saçmalıkların en büyüğü bu oldu! Sokaktan toplayıp getirdiğin topal köpeklerle uyuz kediler yetişmiyormuş gibi şimdi de üstü başı perişan dilenci çocukları evime taşımaya başladın!” dedi.
Erkek çocuk bunu duyunca, Polly Teyze’nin karşısına geçerek, dilenci olmadığını ve Polyanna istediği için buraya geldiğini
söyleyip gitti.

Ancak, Pollyana bu çocuğu bir yere yerleştirmeye kararlıydı. Bu amaçla, teyzesinin katılmadığı “Yardımsevenler Derneği” toplantısına gitti ve arkadaşı Jimy’e yardımcı olmalarını diledi. Önce, teyzesinin hatırına iyi davranan üyeler, işi anlayınca, “hayır” dediler.

Pollyanna eylül ayında okula başladı. Kısa zamanda okulunu da benimsedi. Ama, sık sık eski dostlarını ziyaret etmekten de geri kalmıyordu. Bir gün Bay Pendleton, Pollyanna’dan, hiç gitmemesini ve kendisi ile birlikte kalmasını istedi. Pollyoanna’nm tek başına böyle bir karar vermesi mümkün değildi. Bir gün, Bay Pendleton, Pollyanna’ya her şeyi anlattı. Meğer, asıl teyzesini değil, Pollyanna’nın annesini seviyormuş. Annesi, onun aşkına cevap vermeyip, başkası ile evlenmiş. O günden beri, Bay Pendleton bütün dünyaya karşı dargın ve asık suratlı duru­yormuş. Ancak, Pollyanna’nın bu sevimli hali, bütün dünyaya kapatmış olduğu kapılarını aralama isteğini doğurmuştu. Pollyanna’nj yanına alarak, hiç değilse bundan sonra, bu kızcağız sayesinde dışındaki dünya ile yeniden kucaklaşmayı düşünüyordu. “Yanıma gel, bu mutluluk oyunun birlikte oynayalım” diyordu.

Pollyanna İse, artık kendisi ile sadece görev duygusuyla değil, sevdiği için de ilgilenen teyzesinden ayrılmak istemiyordu. Ancak, bunu Bay Pendleton’a nasıl diyeceğini bilemiyordu. Sonunda uygun çözümü buldu. Sokakta karşılaşıp eve getirdiği ve teyzesinin istemediği Jimmy’i, Bay Pendleton’un yanına almasını isteyecekti. Bunu Bay Pendleton’a anlattı. O da haftaya birlikte gelmelerini söyledi. Tam da bu günlerde, Polyanna’ya bir otomobil carptı. ayaklan tutmuyordu. Bir gün sonra kendine geldiğinde, yine de seviniyordu. Hele hele, teyzesinin iki de bir kendisine “canım” demesi, mutluluğunu sonsuz derecede arttırıyorlardı. Bay Pendleton’da gelip, Pollyanna’nın durumu hakkında bilgi aldı. Pollyanna’ya yaptığı teklifi ve teyzesi için reddettiğini de anlattı. Bayan Polly bunu öğrenince, yeğenine karşı duyduğu sevgi daha da arttı. Öyle ki, yeğeni oynasın diye, kedi ve köpeğin bile yukarı çıkmasına izin veriyor, Pollyanna’nın sevinmesi İçin ne gerekiyorsa yapıyordu. New York’tan bekledikleri doktor bir hafta gecikmeli olarak geldi. Muayeneden sonra acı gerçeği söyledi. Polyanna bundan sonra yürüyemeyecekti. Bayan Polly bunu duyunca, ağlayarak bayıldı. Teyzesinin sesini duyan Pollyanna da, gerçeği öğrenince, o da üzüntüsünden hıçkırarak ağlamaya başladı. Artık herkes için, acılı günler gelmişti. Tanıdık tanımadık herkes bu güleryüzlü kızın geçirdiği kazayı öğrenince, onun için gözyaşları döküyor, böyle bir şeyin olduğuna inanamıyorlardı. Şehirde şimdiye kadar hiç kimse bu kadar konuşulmamış, hiç kimse için bu kadar ağlanmamıştı. Eve gelen ziyaretçilerin ardı arkası kesilmiyordu. Bay Pendleton, Pollyanna sevinsin diye, Jİmmy Bean’ı evlat edinmeye karar vermişti. Pollyanna bu kararı duyunca gerçekten de çok sevindi. Sevinci bununla da kalmadı. Birgün bayan Slow’un kızı Milly geldi ve Pollyanna’yı tanıdıktan sonra, annesi ile birlikte nasıl “Mutluluk oyunu” oynadıklarını, artık hep mutlu olduklarını anlattı. Her gün, tanımadığı insanlar geliyor ve nasıl mutlu olduklarını, Polly Teyze’den, Pollyanna’ya iletmesini İstiyorlardı.Yani, kısacası, şimdi bütün şehir, Pollyanna’dan öğrenmiş oldukları “Mutluluk Öyunu”nu, şimdi Pollyanna’nın bu zor durumda da uygulaması için ona destek oluyorlardı.
Polly Teyze, herkesin bildiği bu oyunu kendisinin bilmemesine şaşırıyordu. Nancy ile konuşunca, her şeyi öğrendi. Pollyanna’nın yanına gidip, “Arfîfc bu oyunu beraber oynayacağız” deyince, Pollyanna çok ama çok mutlu oldu. Bu arada, Bay Pendleton’un doktoru, Clithon, çocuğu mutlaka görmek istiyordu. Ancak, on beş yıl önce, sevgilisi olduğu Bayan Polly ile bozuştuklarından bu yana aradan on beş yıl geçmesine rağmen, o kapıdan bir kere dahi adımım atmamıştı. Fakat,söz konusu olan Pollyanna olduğu için, mutlaka buna bir çözüm bulmak gerekiyordu. Onlar aralarında bunları konuşurlarken, Jimmy her şeyi duymuş ve koşarak Bayan Polly’e anlatmıştı. Birkaç gün sonra Polly Teyze, Pollyanna’ya, doktor Chiltlon ile evlenecekleri müjdesini verdi. Ayrıca, kendisini de hastaneye yatıracaklardı. Bir müddet sonra, Pollyanna’dan mektup geldi. Şunları yazıyordu: “Çok sevgili Polly teyze, Tom enişte, Ah! Çok şükür yürüyebiliyorum. Buradakiler yakında eve dönebileceğimi söylüyorlar. Keşke bütün yolu yürüyerek gelsem. Ah, ne kadar sevinçliyim! Her şey beni sevindiriyor… Hatta, bir süre için bacaklarımdan yoksun kaldığıma bile seviniyorum. Çünkü, öyle olmasaydı bacakların bu derece önemli olabileceklerini hiçbir zaman bilemeyecektim.”
Kitaptaki şahısların değerlendirilmesi
Polyana:Çevresine neşe veren , insan ,hayvan ve doğa sevgisi ile dolu , umudunu hiç kaybetmeyen romanın baş kahramanı
Polly teyze: Sert mizaçlı , içinde sevgi barındırmayan , hep kurallar çerçevesinde yaşayan polyananın teyzesi

Kitabın Anafikri:Hayata ne olursa olsun umut dolu bakalım, İnsanları ,doğayı ve hayvanları sevelim..

Kitabın Yorumu:Çok sade,akıcı bir kitap ,insan elinden bırakamıyor, sevgiyi, umudu kaybetmemeyi öğretiyor..

VN:F [1.9.22_1171]
Bu yazının aldığı puan
Rating: 8.0/10 (2323 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +246 (from 614 votes)
Pollyanna - Eleanor H. Porter -Kitap özeti, 8.0 out of 10 based on 2323 ratings
şehriban
Aralık 15th, 2008 at 9:20 am

bence eksik olmuş.çünkü bende kitabı okuduğum içinbiliyorum. umarım devamıda vardır.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 45 votes)
admin
Aralık 15th, 2008 at 9:44 am

şehriban uyarın için teşekkür ederiz.. Yanlış kitap özetini yayınlamışız.. Düzelltik hemen :)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 38 votes)
hilal
Aralık 15th, 2008 at 1:05 pm

çok çok saolun bende 200sayfayı nasıl okurum diye djnyordm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 29 votes)
hatice
Aralık 17th, 2008 at 9:12 am

cok güzel olmuş ama internetten olduğu anlaşılıyor bende burdan yazcaktım ama okumaya kARAR WERDİM MALESEF

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 27 votes)
asi
Aralık 17th, 2008 at 12:17 pm

bence güzel okumak izterim ama 200 sayfa için kendimi yoramam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 22 votes)
leyla
Aralık 22nd, 2008 at 10:41 am

küçük kemancının özeti olsa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 24 votes)
dilşad
Aralık 23rd, 2008 at 9:09 am

bence çok güzel dilaranın bu şekilde eleştirmesi çoooooookkkk kötü

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 20 votes)
fadik
Aralık 24th, 2008 at 2:21 am

bence çok güzel herkes okusun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 20 votes)
sena
Aralık 24th, 2008 at 9:56 am

çok saçma ayyyyyyyy midem bulandı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 18 votes)
sinem
Aralık 25th, 2008 at 11:48 am

bence kitap çok güzel. ama ben okumam bu arada özet inanılmaz.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 16 votes)
ela
Aralık 25th, 2008 at 1:06 pm

bu kitabın hatta benzer bi filmi var olaylar aynen burdaki gibi gelişiyor heralde burda bir çoğunuz anladınız bence güzel ama kız çok herkese umut veriyo allah korusun ama ben sakat olsam hayata böyle bakamazdım kız iyleşiyo yürüyebiliyo sonrada diyor ki ben iiyiki sakat oldum diye seviniyo çünkü diyorkibacaklarımın bu derece önemli olduğunu bilmeyecekti

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 12 votes)
rumeysa
Aralık 27th, 2008 at 8:41 am

süperrrrrrr başka hiçbirşey demiyorum bütün çocukların okumasını istiyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 13 votes)
rumeysa
Aralık 27th, 2008 at 8:41 am

süperrrrrrr başka hiçbirşey demiyorum bütün çocukların okumasını istiyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 12 votes)
aylin
Aralık 28th, 2008 at 3:24 am

süper olmuş çok işime yaradı çok saolunnnnnnnnnnnnnnnn baybay güle güle

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 11 votes)
simge
Aralık 28th, 2008 at 10:22 am

değiştirerek yazmasam belli olur internet olduğu birde çok uzun bu kitabın özeti

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 12 votes)
simge
Aralık 28th, 2008 at 10:23 am

neyse biraz kısaltıyorum yoksa kısa olmuş diye kafa ütülüyo

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 11 votes)
kosovalı
Aralık 29th, 2008 at 12:20 pm

çok sağlun ya okulda kitap okuyup özetleri yazıp no verecem diyorlar hocalar burda özeti varrrrrrrrrr

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 13 votes)
özge
Aralık 30th, 2008 at 6:59 am

bu neyy yaaa bir internette doğru dürüst bi şey bulamadımm yuhh yaniiiii….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 8 votes)
elif
Aralık 30th, 2008 at 7:04 am

eğer benim msnmi ögrenmek istiyosanız nuriye_elif@hotmail.com cicişlerrr

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 10 votes)
sümeyye
Ocak 1st, 2009 at 2:55 am

bence eksik ve kitabı kendimiz okusak daha yararlı olur hadi kitap okuyalım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 9 votes)
Emre
Ocak 1st, 2009 at 8:17 am

özet dedigin 4-5 paragraf olur

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 13 votes)
nesrin
Ocak 2nd, 2009 at 1:48 am

ben hpikaye kitaplarından çok memnum onları okumasını çok seviyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +7 (from 11 votes)
dilan
Ocak 2nd, 2009 at 3:56 am

ben çok begendim çünkü kitap okumak zorunda kalmıyoruz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 10 votes)
filiz
Ocak 3rd, 2009 at 6:42 am

bence cok kötü bir kitap hiç beğenmedim hiç heyecanlı deil çok sade

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 13 votes)
yeliz
Ocak 3rd, 2009 at 6:43 am

bence suppperrrr bravo coooooook beğendim:D:D:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +7 (from 7 votes)
aysenur
Ocak 4th, 2009 at 11:37 am

güzel olmuşşşşşşş :) ama daha güzel birşey yapıp kitabın kahramanlarınıda yazsalar süperrrr olurduuuuuu :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 6 votes)
HePsİ_1(ErEn)
Ocak 4th, 2009 at 12:15 pm

süper bende 200 sayfayı nasıl okuyacağım dıye duşünüyodum :d

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
HePsİ_1(ErEn)
Ocak 4th, 2009 at 1:43 pm

savv ben ozetını ıstıyorum o bana konularını göstermıs hayret bişey yaaaaaaaa …! !…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
HePsİ_1(ErEn)
Ocak 4th, 2009 at 1:44 pm

pardon buldum yhaa kusura bakmayınn …! !…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
furkan
Ocak 5th, 2009 at 7:26 am

bu kitap özeti çokk uzun bu nu kısaltıp yazmak çok zor

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
sevillllllllllllll
Ocak 5th, 2009 at 10:51 am

salak rumeysa ben çocuk değilim 20 yaşındayım tamamımı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
fidan
Ocak 5th, 2009 at 12:50 pm

bence çok saçma olmuş.hiç beğenmedim.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
fidan
Ocak 5th, 2009 at 12:51 pm

özet istiyorummmmmmm. hikayeyi değillllllllll.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
ankaragüçlüyüm başka bişey sölememe gerek var mı?
Ocak 6th, 2009 at 2:31 pm

ben özet istiyorum özetttttttttttttttttttttt

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
yasmin
Ocak 8th, 2009 at 1:23 pm

güzel ama özet deyil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Town Criston
Ocak 11th, 2009 at 4:46 am

im a BOok the student my site..
CoME coME bOok..
This a Theree bok Free.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
seda
Ocak 11th, 2009 at 5:23 am

ya siz kitabimi yayınladınız bune ya ben kitabi okusam daha çabuk biter bune ya ben okudum okumakta yarar var!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
cansu
Ocak 11th, 2009 at 7:44 am

bence yeterli bilgi yok sılaya selam yolluyorum,

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
ahmet
Ocak 11th, 2009 at 8:16 am

bu neydila karnıma ağrılar girdi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
ÖMER ALİ
Ocak 12th, 2009 at 11:08 am

çok çok teşekkür ediyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
ÖMER ALİ
Ocak 12th, 2009 at 11:15 am

dilan bu şekilde eleştirmen çok kötü oldu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
tuğçe
Ocak 12th, 2009 at 12:53 pm

bu ne ya acayip bişey okuyana kadar oo oooo oooo asırlar geçti ben bide bunu yazıcam pışık yaplıkaşık siz okuyun kitapı kopyaşa yapıştır buney aaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
mehmet
Ocak 13th, 2009 at 6:34 am

soğ olun teşekkürler cok gerekliydi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
asi_prens
Ocak 13th, 2009 at 11:32 am

coooooooqqqqqqqq saolun bu kadr sayfayı okuyacak kadar bi zmanım yoqtu iyiqi de burda özetini cıkarmısnız tşkr ederim cıqarmama gereq kalmadı bölece burda yazıp hocaya verebilirim :))):)))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
kitap okumayı sewmeyen fakat kitap özeti çıkarmaya mecbur bir insan
Ocak 14th, 2009 at 2:04 am

çhq saolun walla işime çhq yarayacak allah razı olsun ellerinize saqlık.. emeqe sayqı bu aradaaa…(((((allah duttqunusu altın etsin altın etmesse gümüş etsin nebilim deqerli bişyler etsin:D:D:D:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
0ı8p0ğ
Ocak 20th, 2009 at 10:22 am

SALAK RÜMEYSDA VE APTAL MEHMET

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
burcuuuuuuuuuu
Ocak 22nd, 2009 at 11:35 am

var hiç beğenömedim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
elizan
Ocak 29th, 2009 at 8:02 am

mrb ben çok beğendim bende de bu kitabın aynısı var ama benim timaş yayınların kitabından çok seviyorum bu hikayeyi çok güzel bir hikayedir size bunu tavsiye ederim by by

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
buse
Ocak 30th, 2009 at 2:12 am

offf yaa bide küçük keman cıyı yazın yaw

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
isimsiz
Ocak 31st, 2009 at 2:16 am

bence birazz fazla uzun olmuşş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
gizem
Ocak 31st, 2009 at 10:22 am

çok benndm yha sonunda özetinib ulabldm hep bunu arıyodm teşekkür ederim :] :] ^^

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
buse
Şubat 2nd, 2009 at 4:58 am

bence çok güzel ben bunu öğretmebnime vericem ödev olarak

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
sarışın
Şubat 2nd, 2009 at 5:53 am

güzel olmuş ama özet biraz daha iyi olabilirdi.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
maria
Şubat 2nd, 2009 at 12:59 pm

ama kitap tam olmamaış çünkü kitabın türü verilmememiş .

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
kadir
Şubat 3rd, 2009 at 3:09 am

butun herkesden tşkler çok işime yaradı turkçe odevinini iki dk yaptım kitapı okumadan allah emekleri geçenlerden razı olsun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
fatma
Şubat 3rd, 2009 at 5:16 am

çok güzel saolun polyannanın özetini çok kolay yazıyorumm saolun hep büle şeyler ulsun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
buse
Şubat 3rd, 2009 at 8:36 am

bence çok güzel işime yaradı ama doğru furkanın dediği gibi bunu kısaltıp yazmak çok zor

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
RANA
Şubat 4th, 2009 at 6:40 am

ay cooook sağolun bende bu kitabı nasıl okurum ve yazarım diye kara kara düsünüyordum ve siz yetiştiniz yardımıma size cooooook TESEKKÜR EDERİMMMMMMMMMMMMMM

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
RANA
Şubat 4th, 2009 at 6:42 am

İSİMSİZ ARKADASIM SANA KATILIYORUM BENCE DE COK UZUN OLMUS

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
büşra
Şubat 5th, 2009 at 2:43 am

bence süper olmuş çok teşekkür ederim 15 tatilde özetini çıkarmam gerekiyordu ama burdan çıkaracam çok mutluyum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
ayşenur
Şubat 5th, 2009 at 3:34 am

cok tesekkur ederim cok işime yaradı gercekten Allah razı olaaaa:D:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
hedi 6/e
Şubat 5th, 2009 at 7:37 am

furka kaça gidiyosun maaşalmi 6/e

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
hedi 6/e
Şubat 5th, 2009 at 7:39 am

çok uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunnnnnn ksa olsa iyi olur

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
betül
Şubat 5th, 2009 at 8:09 am

çok güzel ama çok uzun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 5 votes)
serenayy
Şubat 5th, 2009 at 11:21 am

allahdan kitap özeti varya kitapın tamamını yazmışsın ayrıca konusu anafikri özet baş kişi ve özellikleri yardımcı kişiler yazar ile ilgili bilgi bir kitap özetinde olması gerekenler yazarsanız iyi olur bu siteye 10 üzerinden 5 veriyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
ayşenur
Şubat 6th, 2009 at 7:14 am

bazıları cirkin dior ama bence cok iyi cunku hem kitap okumaktan kurtuluoruz.bence kötü yorum yapanlar bu siteden ozur dilesin yaptıkları cok ayıp onlar bizim hayatımızı kurtardı:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
nursena
Şubat 6th, 2009 at 7:18 am

bende zet istiyorum ama alın tı yaparak bir özet çıkarmayı başardım bence sizde denemelisiniz hiç boşuna bagırıyosunuz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
nursena
Şubat 6th, 2009 at 7:21 am

anlamıyosunuz basısı güzel basısı çirkin ben özet isti yorum diyosunuz nasıl iş bu böyle anlamadım bakın kimseyi şuçlamayın onlar size bence çok güzel özet vermişler ama siz farkında degilsiniz o yüzden hata onlarda degil aslında hata sizde

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Gizem
Şubat 6th, 2009 at 9:04 am

doğrusu ben bunu yazmaya cesaret edemem.oturur kendim emek vere vere yazarım.yoksa öğretmenim anlar.beni kıtır kıtır keser

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ihsan
Şubat 6th, 2009 at 12:30 pm

bu ne iştir yav ben gogleye kız evlat yazdım poliyana çıktı muhahahahah

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ihsan
Şubat 6th, 2009 at 12:32 pm

büşra kız bu özetler gerçek deil sen inanma

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
hilal
Şubat 7th, 2009 at 9:12 am

YAW BU NE BU KADAR KISA SÜREDE NASIL YAPCAM_?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
hilal
Şubat 7th, 2009 at 9:13 am

BU 7-8 SAYFA ALIR

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
esra
Şubat 7th, 2009 at 3:08 pm

çok işime yaradı kitap okuycak vaktim yok dershanem var çok güzel süüpper tek kelimeyle harika =))))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
sude
Şubat 8th, 2009 at 9:41 am

bence çok güzel ama bu özet dillki bn kendim özetledm hahah

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
sanane yha iisim vermem zorunluysa zorunlu.
Şubat 8th, 2009 at 1:13 pm

bunu öğretmen anlar en iyisi okumak hehe:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
sanane yha iisim vermem zorunluysa zorunlu.
Şubat 8th, 2009 at 1:14 pm

hem yanlış bu be boswrrin okumak daha iyi bnce hem okuman gelişir:):=):=)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
sanane yha iisim vermem zorunluysa zorunlu.
Şubat 8th, 2009 at 1:16 pm

hem bu özet değil normal kitabı yazmış buraya okuyumuş olcak o okuyordu yazmış chok saçmaaaaaaaaaaaaaaaaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
defne
Şubat 8th, 2009 at 6:32 pm

çok güzelmiş vallaha… ama arkadaşlar siz hiç rene guillottan kemalettin tuğcu yazdı onu okudunuz mu?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
kitap sever
Şubat 9th, 2009 at 12:36 pm

HARİKA BİR KİTAPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP ……

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
merve aygün
Şubat 9th, 2009 at 3:12 pm

süper yha çok acıklı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
büşra
Şubat 11th, 2009 at 9:50 am

bu kitap çok süper ayrıca bu kitabın bi flimi vardı izleyenler bilirler hayat sevince güzel diye bi film çok güzeldi herkese slm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
gamze
Şubat 11th, 2009 at 1:16 pm

…kitabı okumayanlar kötü yorum yapmasın bence. çok güzel ben okudum. o iğrenç diyenler bide kendileri yazsın bakalım yazabilecekler mi? kitap çok güsel ben okudum sewmeyenler başka kitap okusun kötü yorum yapmasınnn… bilip bilmeden konuşmasın…LÜTFEN akli dengesi olanlar yorum yazsın …

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
gamze
Şubat 11th, 2009 at 1:18 pm

…kitabı okumayanlar kötü yorum yapmasın bence. çok güzel ben okudum. o iğrenç diyenler bide kendileri yazsın bakalım yazabilecekler mi? başka kitap okusun kötü yorum yapmasınnnlar… bilip bilmeden konuşmasınlar…LÜTFEN akli dengesi olanlar yorum yazsın … kitabı kötülemesinler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
wwwnetköml
Şubat 12th, 2009 at 8:41 am

süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
canan
Şubat 16th, 2009 at 2:25 pm

ben kitabı okudum ama böyle deyil ama bazı arkadaşlarımızın işine yarayabilir=)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
onur
Şubat 17th, 2009 at 4:47 am

pardon görmemişim özeti gözelolmuş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
onur
Şubat 17th, 2009 at 4:55 am

LEFKOSA ORTAM DİSKODA KIVIRAN YATAKTA AYILAN OLUYORRRRRR ŞİMDİKİ KIZLAR EL SÜRMEDEN HAMİLE BİLE KALIYOR ABAZA GENÇLER LİSELİ KIZLARA ETEK ALTINDAN BAKIYORRR

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
defne
Şubat 18th, 2009 at 3:07 pm

ya beyenmeyen okumasın kardeşim madem beğenmiyon ne okuyupta moral bozuyosun onur sende n saçmalamışın bnce çok spr özeti beğenmeyen uzun gelene kitabını okusun bn şahsen roman okurum aslunda ama gerek vardı buna ondan:D xD

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ismet
Şubat 20th, 2009 at 1:59 am

çok uzun yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa okuyamadım ben. ama çok güzel bir kitap

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
selin
Şubat 20th, 2009 at 6:30 am

bencede güzel bir sarkı bende kitap sevmiyom gıcık olayom

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
selin
Şubat 20th, 2009 at 6:33 am

özeti cıkıyom net en alıp hocaya gösterercegim ugramamam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
selin
Şubat 20th, 2009 at 6:34 am

benim kitap 262 syf okumamam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
semra_batuhan
Şubat 21st, 2009 at 10:06 am

ayyy hıç bı seye benzemıyo bu ne abıcım ya bu da kıtap ozetımı özet dedık kıtabın tamamı geldı allah allah yanlıs mı yazdım acaba :)))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
gvg
Şubat 22nd, 2009 at 11:33 am

bence çok güzel bu masal açısından bakarsak hayatta ne kadar kötü şey olsada hiç önem vermeyip devam etmek gibi bişey bence hm süper hm muhteşem hmde harikulade

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
gvg
Şubat 22nd, 2009 at 11:35 am

tebrik ederim (bu masalı kim yazdıysa ve yardım edene)
saolun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
çılgınceren
Şubat 23rd, 2009 at 6:17 am

bu kitap çok güzel olmuş iyi yada kötü herşeye umut ile yaklaşmamız gerektiğini anlatıyor ama siz kitaptan ne anlarsınız

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ismsizz
Şubat 24th, 2009 at 3:09 pm

ama kitap okumakta fayda varr

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
büşra
Mart 3rd, 2009 at 8:56 am

ben kitabını okudum çok güzel bi kitap kitap okumayı çok seviyorum özelli maceralı olunca

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
bjkli_bobo
Mart 7th, 2009 at 8:33 am

nbr
arkadaslar kimin msn si vardır bana versinler sonra msn de görüselim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
alp türker gürüz
Mart 8th, 2009 at 4:21 am

çok fazla yazım yanlışı var ama emeğe sağlık çok teşekkü ediyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ismi lazım deyil bsş harfi ben
Mart 10th, 2009 at 5:26 am

şu elenor h.porter ın ismini bi doru düzgün yazamzlarmı ya her yerde adamın uzun ismini aRıom be

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
esmacan
Mart 10th, 2009 at 7:00 am

ben polyana hikaye kitabını okudum ve çok sevdim diğer arkadaşlarıma da okumalarını tavsiye ederim bu site bana çok yardımcı oldu .

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
esmacan
Mart 11th, 2009 at 5:28 am

harika birşey bu ben çok beğendim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
serpil
Mart 11th, 2009 at 6:53 am

bence çok uzun olmuş çünkü hocalar özet verdiğinde bu kadar da uzun yazın demiyoolar kısa yazın diolar

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
selin
Mart 11th, 2009 at 7:30 am

bu kitaBI OKUMDIM ÖZETİNİ BULDUM ALLAHA SÜKÜR ALT ALTA YAZACAGIM YARIN HOCAYA VERECEGİM NE YA 272 SAYFA OKUMMAM

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
selin
Mart 11th, 2009 at 7:31 am

NE YA OKUMAM SEVMEM DE KİTAB OKUMAYI ZORUNLU VERDİ

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
serhat17
Mart 11th, 2009 at 10:03 am

polyannayagıcıkoldum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
irem
Mart 11th, 2009 at 2:09 pm

çok güzel bir öykü

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
su
Mart 14th, 2009 at 4:01 am

cok ğüzel bir gitapın özeti ama yinede kitap okumakta fayda var

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
kıvanç
Mart 15th, 2009 at 10:10 am

güzel benndimm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
FB Lİ KIVANÇ
Mart 15th, 2009 at 10:13 am

BENCE POLYAnın yürüyeyememesi kötüydü.ama soradan yürümesi güzeldi…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
irem
Mart 15th, 2009 at 1:00 pm

süper bunun filmide var

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
acs
Mart 16th, 2009 at 12:43 pm

yazmışın saol ama bide doru dürüst yazabilseydin iyi olurdu yinede emeğe saygı okusum ben bunu son 20-30 sf kaldı mecbur burdan baktım yetişitirmem gerekiyodu:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
iş te ben polyanna :D
Mart 18th, 2009 at 11:47 am

ayy ayyy ağlıcaktım öf ya :s
çok güzel bunu yazan da çok zevkli olan birisi olduğuna inanıyorum……..

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
zuhal
Mart 22nd, 2009 at 2:29 am

bunun filmide var da ama çok güzel diil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
damla
Mart 22nd, 2009 at 5:19 am

bence çok güzel ama biraz daha ekleselermiş daha güzel olcakmış benim için bu yoru

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
naz
Mart 22nd, 2009 at 11:12 am

valla çok saolun ben o mkitabı asla olkuyamazdım hadi diyelim ki okudum oooo onun daha özeti var. oh böle ne güzel:>):)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
FURK0000000
Mart 22nd, 2009 at 1:01 pm

kitab çok ii saolun fakat 200 sayfayı bitirene helal olsun msnemi veriom okuyan fox_star27@hotmail.com eklesin ve bana özetini versin (NOLUR-ALLAH RIZASI İÇİN Bİ ÖZET):d:d:d

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
FURK0000000
Mart 22nd, 2009 at 1:04 pm

saolun beyler hadi daha mesaj gelmedi nolur biri kitabın özetini versin saten pollyanna kadar iyi hayat dersi veren hikaye yok.Belki kibritçi kız flan az da olsa hayat dersi varda ama pollyanna süper.Helal olsun bu kitabı yapana ve son olarak nolur özeti verin msnem= fox_star27@hotmail.com

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
elif kalyoncu
Mart 26th, 2009 at 12:38 pm

esmacan da diğer arkadaşlara terçih ederim demiş ama polyanna nın hayadı çok sıkıcı ve garanti kitabida sıkıcıdır okumam be

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
elif kalyoncu
Mart 26th, 2009 at 12:43 pm

gamze salakmısın benim aklı dengem yerinde ve bu kitabı okudum beğenmedim kendine göre konuş
bokk

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ferhat
Mart 30th, 2009 at 4:46 am

vallla bn 100 alırım:) dönem ödevi oldu :)hazır buldum masal özeti.teknolojiden yararlanmak hoşuma gidiyo :))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
yağmur
Nisan 2nd, 2009 at 9:35 am

bn bu kitabı başından beri beğenmemiştim ztn ayrıca su zamanlarda insanlar polyanna gibi iyimser ve smpatik diğiller bu kitabı saçma buldumm =( =( =(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
ebrar
Nisan 2nd, 2009 at 9:49 am

bn coook beğendim tam yasıma göree ……

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ceren
Nisan 2nd, 2009 at 11:04 am

hmm bu ne yha çok uzun okudum özet çıkartamıyorum çoooookk uzun:(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
yağmur
Nisan 3rd, 2009 at 6:27 am

saolun kitap okuma yarışmasına katılmıştım tek bu kitabım kalmıştı amam zaman yoktu özetini okudum çok saolun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
büşra
Nisan 3rd, 2009 at 6:28 am

saolun kitap okuma yarışmasına katılmıştım tek bu kitabım kalmıştı amam zaman yoktu özetini okudum çok saolun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
büşra
Nisan 3rd, 2009 at 6:29 am

süper olmuş bunun filmide vardı oda kitabı gibi güzeldi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
erdinç
Nisan 3rd, 2009 at 8:03 am

bence bu cok guzel cunku ben kıtap okuma yarısmasına gırdım orada pollyananın yazarını ve basım yılını sordu. 10 puanı ordan bıkereden kaptımm ..saolunn:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
erdinç
Nisan 3rd, 2009 at 8:05 am

iste bırıncı oldum oley dızustu bılgısayar aldım 3 tane bılgısayarım olduu………

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
cansu
Nisan 6th, 2009 at 10:19 am

süper bunun filmide var okurken bile zevkli

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
oktay
Nisan 9th, 2009 at 12:10 pm

ağlıcam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ahmetcan
Nisan 9th, 2009 at 12:14 pm

yha arkadaslar bu kitabın oyküsü saçma degilmi 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
sefanur
Nisan 9th, 2009 at 1:29 pm

kitap insanlar için çok değerli
o kitap polyanna ise herkes okusun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ayça
Nisan 13th, 2009 at 11:26 am

ya çoq uzun olmuş biraz daha kısaltın pls!!! hoca uzun olunca anlıo ınternetten olduğunu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
nergis
Nisan 14th, 2009 at 9:20 am

çok güzel bir kitap herkese öneriyorum bende performans ödevi için aldım yani süper bi kitap:D:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
merve
Nisan 14th, 2009 at 9:57 am

valla bu kdar sayfayı nasıl okurum diordumm çok saolun tşk ederim beni 0 almaktan kurtardınız

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
gizem ferahlı
Nisan 15th, 2009 at 8:28 am

bu kitap hariha hem kitabın kendisini bitirdim hem de internetten okuyup bitirdim yani tek kelimeyle hariha bir kitap herkeze tavsiye ediyorum polyanna sayesinde bende mutluluk oyunu oynuyorum

ben bir soru sorcam:bu polyanna kitabında yazan şeyler gerçek olmuş olaylarmı bana yardımcı olursanız sevinirimm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ecenur
Nisan 18th, 2009 at 8:27 am

benim email adresim semazenece@hotmail.com byyyybayyyyy

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
güüüüümm
Nisan 19th, 2009 at 5:53 am

gercekten cok guzel ders çıkarılacak bı kitappp…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
müşgan
Nisan 20th, 2009 at 12:49 pm

ya bunlar yalnış yazmışlar be okudum valla hiçde 200 sayfa deil yalan yani bence okuyun güzel ayrıca 200 sayfada deil.:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
müşgan
Nisan 20th, 2009 at 12:51 pm

arkedeşler böle şeyler bazen yalnış oluyo nabasın:) bilginiz olsun istedim çünkü bazıları 200 sayfa çok fln demişde ondan yazdım yani

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Berşan
Nisan 24th, 2009 at 3:46 am

bu guzel bır hıkaye polyanna

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ipek
Nisan 26th, 2009 at 12:28 am

bence çok iyii bir özet 300 sayfa oku oku bitmezdii yarın götüreceğim ödevimi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
sümeyye koru
Nisan 27th, 2009 at 12:34 am

çok güzel bir kitap özeti , çok beğendim .müthiş harika .

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
hüsna
Nisan 28th, 2009 at 10:53 am

güzel he bide benle …………… yapmak istiyorsanız husna-_-kara@hotmail.com u ekleyin msnnize ekleyin

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
¿?SaPiKMaN?¿
Mayıs 2nd, 2009 at 7:32 am

bence çok kötüü milleti tembellige itiyorr

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ahmet
Mayıs 3rd, 2009 at 1:10 am

Bence kitab çok gözel olmuş yani söylenecek bir söz bulamıyorum kitap zzzzüüüppppeeerrrr…….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ahmet
Mayıs 3rd, 2009 at 1:14 am

Bu özeti okurken sıkılan arkadaşlarımız bide bu kitabın filmini izlesin bakalım yine sılılacaklar mı ?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ahmet
Mayıs 3rd, 2009 at 7:43 am

arkadaşlar bence çok güzel olmuş tüm bay ve bayanlara tavsiye ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 26 votes)
eylül
Mayıs 3rd, 2009 at 10:48 am

çok uzun olm sewgileruş özeti.. bana bi faydası olmadı ödevimde ne yazık:(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 20 votes)
başak
Mayıs 6th, 2009 at 5:50 am

kitap ne yha boşwr kitabı sevmem kitap okumayı zaten xd

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -16 (from 26 votes)
şifa nur
Mayıs 6th, 2009 at 6:31 am

bence çok güzel bazı yerler heyecahlı ama süper
bütün kitap sevenlere sesleniyorum bu kitabı okuyun kaçırmayın bence

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 19 votes)
çağla
Mayıs 7th, 2009 at 9:20 am

çok uzun :):> bence ama yinede çok güzel sağlun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 15 votes)
aslı
Mayıs 14th, 2009 at 6:20 am

bişey dicem şimdi siz buna özet mi dionuz yaaaaaa ne biçim bi özet bu ben sizden özet istedim özet özet ÖZET ÖZETTT hikaye değil…
özet dediğin en fazla 2 sf. tutmalı bence siz oraya kitabın tamamını yazıp bırakmışsınız ya bu kadar şeyi yazarken hiç mi yorulmadınız?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 17 votes)
ayça
Mayıs 15th, 2009 at 5:48 am

bence güzel bende şimdi okuyorum süper benim msnadresim aleynanur8@hotmail.com ben bunu neden söylüyosam durunben yazmadım arkadaşım benim msn adresimi yazmış göndermiş belli oluyor zaten benim adım ayçaen onunkisini gönderdim o na çok kişilllller gelsin diye eklemeyi unutmayın hheeee

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 16 votes)
büşra
Mayıs 17th, 2009 at 10:29 am

bence güzel ama benim okuduğum kitapta böyle başlamıyodu.hatta bizim öğretmen kendin mi yaptın internetten mi yazdın hemen anlar ama ben yinede bi yazim bakim benim okuduğum kitabının neresinden başlıyo

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 15 votes)
Melis
Mayıs 19th, 2009 at 6:39 am

Bence de eksik olmuş.Ben 552 sayfalık kitabını pkumuştum.Pollyanna kitaplığımda da önemli bir yer tutar.Onun için lütfen düzeltiniz…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 15 votes)
semanur AKBANA
Mayıs 22nd, 2009 at 11:08 am

ben pollyannanın hem hikayesini hem filmini izledim bunu yapana teşekkür ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 15 votes)
zorlu kız
Mayıs 28th, 2009 at 10:16 am

ya tmm güselde çok uzun ya kitabımı yazdınız..ben bunu özet diye götürsem öğretmen internetten olduğunu anlar..:D emekleriniz için sağolun yinede..!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 13 votes)
burçin öztürk
Haziran 3rd, 2009 at 9:50 am

bence çook güsel bi hikaye gerçekten böyle site kurana çook teşşekkür ediyorum ama hikayesi bayaa uzunmuş olsun çok güsel bi hikaye çook acıklı tam ders verici…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 12 votes)
sanane öler
Haziran 3rd, 2009 at 9:55 am

200 sayfada az buz deil iiyi kitap ama inşallah hoca anlamaz burdAn yazdığımı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 12 votes)
suhara
Haziran 4th, 2009 at 6:38 am

bence cok guzel kıtap ozetıde harıka bunu yapan cok guzel yazmıs ben okuduggum ıcın ded dıyorum en guzel polyannna kıtaplardan bence

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 10 votes)
suhara
Haziran 4th, 2009 at 6:41 am

bence bu hıkaye cok guzel ozetıde cok guzelmolmus kı yazdıysa cok guzel cıkarmıs cunku bende bunu okudugum ıcın dıyorum bence hıkayelerden en guzelı polyanna cok guzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 11 votes)
belma erol
Haziran 20th, 2009 at 4:39 am

çok güzel bir hikaye

hem masalı hemde filmi çok güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 11 votes)
gülsemin
Temmuz 29th, 2009 at 10:45 pm

vavvvvv özetin uzununu görmüştüm ama bu kadar da uzununu gömemiştim boravo valla

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 11 votes)
eda kartal
Ağustos 12th, 2009 at 2:04 am

çok teşşekür edrim çok güzeldi sizede tavsiye ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 11 votes)
MERVE
Ağustos 28th, 2009 at 7:54 am

çok saolun bu sene hiç kitap okumadım diyordum.Acımak ıda damla damlayıda okudum.Yani hiç sakıncası yok HLLP POTER ide özetini yazarsanız çok sevinirim.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 12 votes)
sevda
Ağustos 28th, 2009 at 7:56 am

Hery Porter mi ? Tam adını yazarsanız sitemizin müftelası olan size yardım etmekten zevk duyarız :)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 13 votes)
admin
Ağustos 28th, 2009 at 3:18 pm

evet arkadaşlar bu kitabın bazı eksiklerini fak edip yeniden düzelttik umarım beğenirsiniz teşekkür ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 12 votes)
jeffrey
Ağustos 28th, 2009 at 3:20 pm

selam arkadaşlar neden bu sitede harry potter yok

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 11 votes)
admin
Ağustos 28th, 2009 at 9:39 pm

Merhaba Jeffrey sitemizde çok yakında harry potter ın tüm seri kitaplarını kitapların özetlerini ve bu kitaplar ve yazarı J.K. Rowling hakında bilgiler yer alacaktır…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 10 votes)
elif
Eylül 23rd, 2009 at 12:33 pm

laf etmeyin o kadar kitap okumak güzeldir

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 10 votes)
esra
Eylül 29th, 2009 at 9:21 am

benimde senden bulandı bu kitap senden daha güzel çirkin şey

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
esra
Eylül 29th, 2009 at 9:22 am

çok haklısın çok güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Eylül 29th, 2009 at 9:26 am

sen kitaptan anlamassın ruhsuz kız gerizekalı şey kaç yaşındasın sen ruhsuz hiç kitap okumuyorsun galiba salak olduğundan belli tip ayyyy midem bulandı ama senden

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
esra
Eylül 29th, 2009 at 9:28 am

kitap güzel ama okumalısın 200 sayfa okumaktansa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Eylül 29th, 2009 at 9:31 am

bende okadar güzelki iiki bu sayfaya girdim benim adım burak benle çıkarmısın bu yiğenin msnsi aşkım rümeysammmmmmmmm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
esra
Eylül 30th, 2009 at 6:43 am

yazamadın dimi kapapak oldu bitarafına girdi dimi pç kızzzz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
esra
Ekim 2nd, 2009 at 7:25 am

oku salakmısın bu kitap çok güzel ben 200 sayfa okudum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 2nd, 2009 at 7:37 am

bende canımmm çok güzel kitap

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 2nd, 2009 at 7:41 am

o poliyana değil salak

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 2nd, 2009 at 7:46 am

ben polyannayı çok severim laf söleyenlere kötü şeyler yazdım özür dilerim…!!! ama kızdırdılar bidaha yazmayın da bende yazmıyım adım burak…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 10 votes)
esra
Ekim 4th, 2009 at 3:45 am

benimde dershanem var ama ben 200 sayfa okudum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
esra
Ekim 4th, 2009 at 3:46 am

çok haklısın

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 4th, 2009 at 3:47 am

isimsiz dediğin başka biri

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 4th, 2009 at 3:48 am

balıkesirdemi 6-E

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 4th, 2009 at 3:48 am

başlarım sizin işinize okumalısın yorumları

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 4th, 2009 at 3:50 am

okuma özeti varken nhaklısın selincim mmmmmm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esra
Ekim 4th, 2009 at 3:52 am

size deediklerim için özür dilerim benim adım ecem çok özür dilerim . hepinizle arkadaş olmak istiyorum : ) muck

ECEM..

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 11 votes)
admin
Ekim 4th, 2009 at 3:55 am

Kitabı okumalısın tabiki.. Bu sadece size yardımcı olsun diye yazılan özetler.. yoksa siz okumaz iseniz bu ödevlerin size hiç bir yararı olmaz..

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 5 votes)
selena
Ekim 8th, 2009 at 3:00 am

bencede sen den qüsel kısım kitap

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
aydın armagan
Ekim 9th, 2009 at 10:32 am

slm ben aydın gerçekten çok iyi bir roman dı sonsuz teşekirler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 5 votes)
tacettin
Ekim 17th, 2009 at 9:33 am

bence çok güzel bir kitap olumlu ya da olumsuz olsa bile bu hikaya çok güzeldir

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
tacettin
Ekim 17th, 2009 at 9:37 am

bence bu kitap çok güzeldir

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 10 votes)
buse :D
Ekim 17th, 2009 at 10:23 pm

GERÇEKTEN DÜNYANIN ERN GÜZEL KİTABIDIR

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 10 votes)
şevval
Ekim 19th, 2009 at 10:25 am

zaten özet daha nekadar çok olsun :D:D:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 7 votes)
ghjg
Ekim 31st, 2009 at 9:05 am

eksikmi doktor chiltonla evleenmiyoki bahçıvan tom ile evleniyor

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
BuSe
Kasım 1st, 2009 at 7:05 am

saolun ama bu özet eksik hem hilalcim kitap 128 sayfa 200 sayfa deil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
BuSe
Kasım 1st, 2009 at 7:08 am

boşverin kızlar yaa uğraşmayın şu beyinsizle ne anlar o kitaptan hem ağzımızı bozmaya hiç gerek yok bence adı üstünde GERİZEKALI şyyy

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
arif
Kasım 3rd, 2009 at 2:16 am

özet çok uzun olmuş:
kısve öz yapıla bilirdi.

ama yinede çok güzel olmuş tebrikler

ENBÜYÜK CİMBOBMBOM (GALATASARAY)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
esra
Kasım 4th, 2009 at 2:53 am

hawa atma bizde 1 tane annemde 1 tane babamda 1 tane ben de 1 tane kardeşimde leptop 1 tanede masaüstü war

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
kuzen
Kasım 8th, 2009 at 1:15 am

küçük kemancı kitap özeti yazzzzz cıkar belki

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
besime
Kasım 8th, 2009 at 3:46 am

bence çok güzel olmuş özeti bunu hazırlayan çok başarılı bir şekilde hazırlamış

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 5 votes)
prenses
Kasım 14th, 2009 at 2:12 am

kitap çok güzel ama kitabın özeti yanlış ve kapığını hiç beğenmedim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 5 votes)
prenses
Kasım 14th, 2009 at 2:15 am

kitap güzel ama eleştirilerin bazıları yanlış

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ruh
Kasım 17th, 2009 at 9:03 am

çok güzel bir kitap okuyun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
ebru
Aralık 2nd, 2009 at 7:18 am

hayranıyım bu kitabın

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 7 votes)
miraç
Aralık 9th, 2009 at 9:33 am

Ben Polyana kitabını birçok kez okudum.Çok güzelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll bir kitap herkese tavsiye ederim.Artık bende polyana gibi davranıyorum.Polyana oyununu oynamaya başlayınca daha da ynamak geçiyor içinden.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 10 votes)
şule
Aralık 10th, 2009 at 7:26 am

Bencede ben bu kitabı 2 kez okudm ve benim kitabın 130 sayfaydı.Çünkü 2 sayfasıda konusu felan yazıyordu yanlış kitabın özetini almışsın.Umarım iş işten geçmemiştir… :d xd

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
yarn
Aralık 15th, 2009 at 10:24 am

çok güzel ama çokta üzun ama okumaya değiyor herkese tavsiye ederimmm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 7 votes)
hülya
Aralık 21st, 2009 at 6:21 am

bence çok iyi olmamış çok eksiği var ben begenmedim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
sena erkoç
Aralık 28th, 2009 at 6:50 am

arkadaşlar özet çook güzel olmuş elinize sağlık.kitabın sonu çook hoş.her zamanki gibi aşk ile bitiyor.YA ARKADAŞLAR BEN AŞIĞIMM!! öle fena tutuldummki anlatamam..DOĞUKAN’mm SENİ SEVİYORUM………………………SeNaA…DoĞuKaNn…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
sena erkoç
Aralık 28th, 2009 at 7:06 am

arkadeşlar aşık olmak kötümü

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
sena erkoç
Aralık 28th, 2009 at 7:29 am

yhaa ltfn cevap verin qusel bi aşk yaşamak istiyorum qusularımmmmmmm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
MaTRaXZKC
Aralık 28th, 2009 at 11:12 am

yaşayalım o zaman :)…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
sena erkoç
Aralık 30th, 2009 at 7:34 am

bn o aşkı doğukanımla yaşamak istiyorumm hıhh DOĞUKANMM SENİ ÇOK SEVİYORUM BEAA

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
simge
Ocak 2nd, 2010 at 3:18 am

bu kısa özetiyse uzununu düşünemiorum çüş yha xD

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
PaSa41
Ocak 2nd, 2010 at 5:04 am

Arkadaşlar Eleanor PORTERin hayatını koyabilirmisiniz !!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
pollyanna ayse
Ocak 4th, 2010 at 6:43 am

Pollyannayi 5 kez okumuslugum var.Alacakaranliktan önce en sevdigim kitap kuskusuz pollyannaydi hala seviyorum tabiki.Emeginize tesekkür ederim.Sizden bir istegim olacak cahic ucukun yazdigi gümüs kanatin özeti acilen lazim simdiden tesekkür ederim…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
kerim
Ocak 6th, 2010 at 12:44 am

bu hayat sevince güzel filminin özeti gibi benpollyannayı okudum hiç böle değildi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
damla özge
Ocak 7th, 2010 at 7:08 am

bnce çok güzel bn kitabıda okudum gayet güzel o uzun diyenlerde bulupta bunayanlar sonuyunda olmasınlar yazan için teşekkürler çok yardımınız dokundu:,=)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
abdullah
Ocak 11th, 2010 at 4:42 am

ben çok beğendim ama bazı harfleri yanlış yazmış 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
eda
Ocak 17th, 2010 at 10:32 am

adam bu kadar uzun metin yazarsa bu kişinin türkçesi neyse artık anlamadım…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
emine
Ocak 17th, 2010 at 2:22 pm

size de tavsiye ederim ama 200 sayfa biraz az gibi 500 olsa da iyi olurdu
şaka şaka bence çok fazla sayfası:d

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 30 votes)
fatih
Ocak 18th, 2010 at 5:51 am

haklısın bende 500 sayfalık okudum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -13 (from 23 votes)
beyzanur aslan
Ocak 19th, 2010 at 12:36 pm

ben 600 sayfalık okudum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -14 (from 22 votes)
sema
Ocak 20th, 2010 at 9:21 am

bn okudum güzel bir kitap ama arkadaşlara atıyor biri 200 biri 500 diğeri 600 diyor bn atıyorlar bn kütüphaneden aldım 128 sayfa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 41 votes)
emine
Ocak 20th, 2010 at 9:22 am

500 sayfa iyi de yani bu da azzz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -20 (from 38 votes)
emine
Ocak 20th, 2010 at 9:23 am

beyza sen okuya bilirsin ama bazıları okuyamıyabilir

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -18 (from 34 votes)
emine
Ocak 23rd, 2010 at 3:51 am

ben de okudum 128 sayfa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -10 (from 30 votes)
sinem
Ocak 27th, 2010 at 6:25 am

benim okumaya çalıştım203 sayfa ve 15 tatilinde hem bitirmrm hemde bir kitabı çalışarak bitirmeliyim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -25 (from 35 votes)
eda
Ocak 28th, 2010 at 5:39 am

ama çok güzel bir kitap bence de ama şahsen ben 162 sayfalık mı ne her neyse okudun yahni

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 30 votes)
merve
Ocak 28th, 2010 at 7:48 am

ben 200 lük okudum güzel bir kitap bncee

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 30 votes)
merve
Ocak 28th, 2010 at 7:51 am

özeti çok uzun yarısını yazdım hatta yırtıp attım.. Kendim kısa bir şekilde yapcam artıkk…

Okadar ugraşamam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -21 (from 29 votes)
irem
Ocak 30th, 2010 at 3:46 am

bence güzel bir kitap hayatta en kötü şeyleri bile iyiye çevirmeyi öğretiyor.Bu kirli Dünyayı bile iyiye çevire bilmemizi bize öğretiyor…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 31 votes)
irem
Ocak 30th, 2010 at 3:48 am

ama en iyisi 200 çok az 500 olsa insanlar başını kaldıramaz ve bütün okuyan insanlar bir daha okumak isterler…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 28 votes)
yaren
Ocak 30th, 2010 at 5:01 am

bnce çok güzel kitap bayıldım :))))) bnde 200 sayfalık kitabını okudum:))))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 27 votes)
çiğdem
Ocak 31st, 2010 at 9:05 am

Daha kısa olsa daha iyi olurdu.Ama yinede güzel.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 27 votes)
çiğdem
Ocak 31st, 2010 at 9:06 am

polyannayı bende okudum 80 sayfa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 24 votes)
bertafa
Şubat 1st, 2010 at 4:36 am

bu çok uzun benim kitap 80 sayfa özete bak san ki özette 80 sayfa kitapı yazsam özet yazdım derim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -16 (from 22 votes)
aycan
Şubat 1st, 2010 at 7:15 am

google’ ye polyanna özeti yazdık kitabın tamamı çıktı neredeyse ekrana.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -16 (from 24 votes)
buket
Şubat 1st, 2010 at 9:08 am

ben de okudum 128 sayfa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -14 (from 20 votes)
melikenur
Şubat 5th, 2010 at 5:37 am

bende okudum ama ben romanını okudum 318 sayfa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -10 (from 18 votes)
buket
Şubat 5th, 2010 at 10:19 am

bnde okudm 128 sayfaydı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -11 (from 19 votes)
buse
Şubat 6th, 2010 at 3:12 am

bnn 272 lik ve 600 sayfalık okudum ama çk güzl bir hikye herkeze tavsiye edrm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 18 votes)
gizem
Şubat 6th, 2010 at 4:52 am

!!!!!!!!!! çooookkk sayfa okusan bile anlamak daha çok önemli !!!!!!!!!
pollyanna !!!! gizem başdemir!!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 20 votes)
elif
Şubat 6th, 2010 at 6:12 am

harika bir kitap kuzenim ve ben polyanna ya çok benziyoruz.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 17 votes)
melikenur
Şubat 6th, 2010 at 12:22 pm

okumak ve anlamak önemli değil canım kendi kendine pollyannacılık oynamak daha çok önemli :-) :-)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -16 (from 20 votes)
nagihan
Şubat 7th, 2010 at 4:30 am

benceede bu söylediğinin saka olması lazım ne bilim 500 sayfa biraz fazla.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
nagihan
Şubat 7th, 2010 at 4:31 am

ben okudum 80 sayfa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
nagihan
Şubat 7th, 2010 at 4:34 am

bende 80 sayfa okudum ama insan okuduğu zaman kitabı elinden bırakamıyor

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 10 votes)
bahar
Şubat 7th, 2010 at 6:51 am

bence sayfası ideal

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 19 votes)
efe
Şubat 7th, 2010 at 7:46 am

çok güzeldi okumak ve anlamakta çok önemlidir bu kitabı yazan yazara çook teşekkür ederim 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 20 votes)
kübra
Şubat 7th, 2010 at 9:02 am

ben 144 sayfalığını okudum çok güzel bir kitap ama 200 sayfa biraz fazla gibi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -13 (from 19 votes)
ÇağLa
Şubat 7th, 2010 at 1:47 pm

walla arkadaşlar bu süper birssey ben yazdım ama yarın yıldız alacağımdan eminim çünkü bende hikayesi var okumak istemedim burdan açtım ama hikayenin ilk başını okumuştum aynıydı gerçekten bu gerçek ve yıldız alacağımdan da eminim %100 de %100 :d:D:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -14 (from 20 votes)
merve
Şubat 8th, 2010 at 7:54 am

500-600 sayfalık diyen arkadaşlar ltfn abarmasnlar burada bu yazıları milyonlarca kişi görüo ve ltfn yalan yanlış şeyler konusacanıza doğru dürüst olalım…….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 18 votes)
serap
Şubat 8th, 2010 at 7:54 am

meraba arkadaşlar bn 200 sayfalık okudum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 18 votes)
ben
Şubat 8th, 2010 at 9:45 am

güzel bir kitap

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 17 votes)
çiğdem
Şubat 9th, 2010 at 6:46 am

hepiniz yanılıyorsunuz çünkü her kitabın sayfa sayısı aynı diıl

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 13 votes)
serseri girl
Şubat 9th, 2010 at 10:32 am

arkadaşlar hepiniz haklısının

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 14 votes)
irem
Şubat 10th, 2010 at 12:57 pm

Harika bir kitaptı bende bu kitaptan okudum gerçekten çok güzeldi.Teşekkürler.Öneririm arkadaşlar…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 13 votes)
fetih
Şubat 12th, 2010 at 7:49 am

ya bence bu çok ya ben bnu yaz yaz btiremem :(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 12 votes)
fetih
Şubat 12th, 2010 at 7:52 am

ben 80 o bana çok yine!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 13 votes)
çiğdem
Şubat 13th, 2010 at 3:00 am

aradığım hiçbirşeyi bulamadım üstelik hikaye çok sıkıcı hem de ben özet diyorum konusu çıkıyor özet o kadar uzun olmaz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 11 votes)
çiğdem
Şubat 13th, 2010 at 6:11 am

bu bilgisayarda aradıklarımı hiç bulamıyorum hiçte güzel değil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 14 votes)
merve
Şubat 14th, 2010 at 9:19 am

Sen kitaptan ne anlarsın

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 10 votes)
esra
Şubat 14th, 2010 at 10:08 am

güzel kitap =)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 6 votes)
eren
Şubat 14th, 2010 at 11:59 am

kardeş kitabı yazsaydı senin için daha pratik olurdu !!!kitap çıkar bundan kitaap!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 6 votes)
eren
Şubat 14th, 2010 at 12:00 pm

ayrıca saatiniz de yanlış ben saat 11:59 da değil 21:14 de yazdımm….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
merve
Şubat 20th, 2010 at 2:03 am

polyana super ilk okudugum zaman hiç birşey anlamadım. ama yavaş yavaş sayfa atlıyarak o kadar kıtap oldugunu anladım bizi ogretmenımız o kıtaptan yazili yaptı 85 aldım . sonra sımıtcı ahmet vardı onu okudum 95 aldım sonra olıvır twıst vardı onu okudum 60 algım saten olıvırı hiç sevmemiştim.ama herkeze soylüyorum gercekten kıtap okumak ççok eglencelı ve bilgilendirici ..herkez kıtap okusun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 5 votes)
osman
Şubat 20th, 2010 at 10:06 am

ewt bende şimdi yazdm ama saat 10.05 deilkiyaa bunebiçim site böle saat 18,32

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 7 votes)
tuğçe öztürk
Şubat 20th, 2010 at 12:38 pm

ben kitabı çok beğendim ders verici ve de eğitici bi kitap.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 9 votes)
brd
Şubat 21st, 2010 at 4:33 am

160-200 SAYFASINI OKUDUM AMA SENİN KADAR AZ OKUYANI GÖRMEDİM

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 8 votes)
kristen stewart
Şubat 21st, 2010 at 12:19 pm

benim bir türkçe ödevim var hoca not verecek pollyanna ile ilgili pollyanna hani hıçkıra hıçkıra ağlayıp uyuduktan sonrasını yazın diyor ya aklıma bir şey gelmiyor ne yapmalıyım…yazacağımız şey bir sayfa olmalıymış ne az ne de çok kabul etmiyormuş allah rızası için yardım edin:(:(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 8 votes)
yasemin
Şubat 24th, 2010 at 7:45 am

bence güzel bir kitap ama ben carrefourdan 542 sayfalık çok detaylı bir kitap aldım herkese öneririm 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
admin
Şubat 24th, 2010 at 7:48 am

Kitabı alıp okumak en yararlı olanı yasemin.. Kutluyorum seni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
merve
Şubat 27th, 2010 at 4:02 am

ilk baslarda gzl geldi ama artk beğenmıorm cok sıkıcı macera daa gzl bnce bndekı pollyannada dersanedeki tuırkce öğrt. werdi 126 sF.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
gülşa
Mart 2nd, 2010 at 5:35 am

bende okudum o kitabı çok acıklı ve de hüzün verici bir kitap öğretmenimiz almıştı kitabı da hatta

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
mehmet efe
Mart 2nd, 2010 at 9:59 am

bizim hoca anlattırıyo anlatamayıncada döwüyo depik atıyo :(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
dender
Mart 4th, 2010 at 1:40 am

the submit h.d.c. the end de sevon (akılsız)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
ecem
Mart 4th, 2010 at 8:47 am

bende okudum çok beğendim ama çok az sayfa var.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
buse karadeniz
Mart 4th, 2010 at 10:34 am

bnimkisi de 128 syf

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
buse karadeniz
Mart 4th, 2010 at 10:38 am

80 biraz az değil mi sizce ?????????

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
merve
Mart 7th, 2010 at 4:09 am

çok güzel bir site çok beğendim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
şule
Mart 10th, 2010 at 11:20 am

bnce çok gsl bi kitap bnde 15 tatilde bitirdim…ve çok beğendim bu siteye girenlere okumalarını tavssiye edrim 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +7 (from 47 votes)
berk
Mart 12th, 2010 at 10:33 am

havanız kime benimki 204 sayfa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -25 (from 45 votes)
BERİKA hazel gül
Mart 18th, 2010 at 11:35 pm

bakmadan yaz yoksa öğretmenin kızar demedi deme

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -11 (from 65 votes)
hoşt zönk
Mart 24th, 2010 at 11:51 am

bu kitabın özetimi yoksa kitabın kendisi mi?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 44 votes)
selin
Mart 29th, 2010 at 3:44 am

maşallah buna kitap özeti demeye şahit lazım yani

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 46 votes)
göksu
Mart 31st, 2010 at 10:40 am

ben bunu okuyana kadar kitabı okurum. sanırım kitap bundan daha kısa ….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 42 votes)
_MELOSH_
Nisan 3rd, 2010 at 5:50 am

ewet yha çok daha kısa bn kitanı okudum ama özet çıkarmak hoşuma git mio k,i o yüzden

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -19 (from 35 votes)
şeyda
Nisan 7th, 2010 at 7:46 am

yanii kitap bundan daha kısa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 41 votes)
fatma gülizar
Nisan 8th, 2010 at 10:07 pm

ben bu yazarın pollyanna kitabını 3 kez okudum süper bir kitappp

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 40 votes)
esra
Nisan 11th, 2010 at 12:16 am

kitap okuayı seviyorun ama pollannayı okumayıisterim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 28 votes)
ömer
Nisan 18th, 2010 at 7:19 am

kaç kere okudum özetini çıkaramadım .

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 27 votes)
ömer
Nisan 18th, 2010 at 7:27 am

kitap okumayı ve özeti çıkatmayı seviyorum ama bunu hiç sevmedim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -13 (from 27 votes)
ömer
Nisan 18th, 2010 at 7:29 am

aynen selincim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 24 votes)
ömer
Nisan 18th, 2010 at 7:36 am

abimin adını verdim yani ben kızım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -11 (from 21 votes)
ömer
Nisan 18th, 2010 at 11:31 am

ya siz yazmayın öğretmen anlarsa kızar sadece bn yazıyım olmaz mı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -11 (from 23 votes)
göksu
Nisan 19th, 2010 at 9:51 am

ewt ama kitap güzel okuyana kadar gözlerim ağırdı.(çok uzun çünkü)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 33 votes)
saadet
Nisan 25th, 2010 at 8:32 am

Bunada özet diyene bişi derim;sen hiç kitap okumadın her halde.Bune ya destan gibi yazmışta yazmış=)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 18 votes)
TUĞRUL
Nisan 26th, 2010 at 8:34 am

COK GÜZEL BİR KİTAP

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +13 (from 23 votes)
berrin
Nisan 26th, 2010 at 11:55 am

kitap çok uzun bir özeti var acaba kaç saate yazan var sölermisiniz <3

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 11 votes)
€moo
Nisan 27th, 2010 at 2:19 am

yhaw özet dediqiniz böyle olur siz daha kısa bişey istiyosanız kitabın konusuna bakacaksınz bnce çook kısa bi özet olmuş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 13 votes)
esoes
Nisan 29th, 2010 at 11:15 am

tom eniştesi bahçıvanmı yoksa doktor chilton mu?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 10 votes)
bedriye
Nisan 30th, 2010 at 12:35 am

ya bu kitabtan yazılı olcan ama hiç bisey anlamadım ne bu özetten nede kitaptan

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 10 votes)
nil buse
Nisan 30th, 2010 at 2:32 am

heyır nevin bence harika…<3<3<3

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +11 (from 21 votes)
esra
Mayıs 2nd, 2010 at 3:42 am

kitabın özeti bana gerçekten de lazımdı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 12 votes)
tuğçe
Mayıs 2nd, 2010 at 9:54 am

çok süper ve hüzünlendirici….:):(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 13 votes)
yüsranur
Mayıs 4th, 2010 at 3:43 am

yav bu hikayenin tamamımı yoksa özetimi bir şey anlamadım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 12 votes)
esra
Mayıs 9th, 2010 at 6:42 am

hikayeyi bugün okudum gerçekten çok güzel ama aklıma takılan birşey var. tom kim? bahçıcan olanmı eğer o olursa saçma olur o kötü teyzesi nasıl bir bahçıvanla evlenir hernyse çok güzel kitap birazdan bunun özetini anakonusunu konusunu falan yazıcam performans ödevi için.
performans ödevi şuydu: herhangi bir kitap okuyup özetini çıkarma diye bende hiç düşünmeden polyanna dedim çünkü hep almak aklımdaydı ama almama sebep yoktu
böyle bi huyum vardır
neyse çok teşekkür ederim beni 1 almktan kurtardınız

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 12 votes)
s
Mayıs 17th, 2010 at 5:55 am

ya kıtabın sonunda kım ewlenıo ya?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 7 votes)
sümeyra kaya
Mayıs 19th, 2010 at 11:33 pm

süper kitap ama ben genellikle romanları daha çok severim mesela sefiller bayılıyorum.Okumanızı tavsiye ederim .Sol ayağım roman değil ama harika kitap kurdu olanlara harika gelir kitaplar…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 9 votes)
ezgi
Mayıs 26th, 2010 at 10:33 am

Çok ama çok beğendim.OKUMANIZI TAVSİYE EDİYİRUM

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 8 votes)
kerime\sevda
Mayıs 27th, 2010 at 4:36 am

bencede çok güzel ama bana kitabın türü lazım lütfen bilen varsa söylesin

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
leyla
Mayıs 30th, 2010 at 6:05 am

amn bune yaaa yiter nasıl özet yaa benim kitap 205 sayfa yaa onu okurum daha iyii

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 8 votes)
melike
Mayıs 30th, 2010 at 8:43 am

çok güzel ama okuyana kadar canım çıktı ve gözerm yoruldu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 6 votes)
merve
Haziran 10th, 2010 at 10:42 am

çok işime yaradı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
hacer
Eylül 15th, 2010 at 6:14 am

bu özet çok uzun daha kısası yokmu??arkadaşlar çok acil yardım edermsnz ????

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
mert
Eylül 17th, 2010 at 5:29 am

işime yarayacak galiba ama hoca anlamassa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
ayşe toy
Eylül 17th, 2010 at 7:20 am

bn bunu yapmaktansa kitabı okurum daha ii demi .. bn sivastan ayşe toy lise 1 e grçtim .. haha

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 7 votes)
berk
Ekim 12th, 2010 at 9:23 am

elinize sağlık çok güzel olmuş bu kitabı herkeze tavsiye ederim hakikaten çok güzel bir kitap yarın biz bu kitaptan yazılı olcaz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
berk
Ekim 14th, 2010 at 5:45 am

süper elinize sağlık

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
caner
Ekim 15th, 2010 at 11:37 pm

terbiyesizim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
zehra
Ekim 16th, 2010 at 12:29 am

bence kitabın anafikri hayattan hiç bir zaman vazgeçmemek her şeye memnun kalmak

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
hasret
Ekim 18th, 2010 at 3:08 pm

ya bu ne kitabın kendisimi yoksa özetimi anlayamadım yazanın bunu anlından öpim…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
hrtg
Ekim 26th, 2010 at 8:29 am

bu özetmi
😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
eda
Ekim 28th, 2010 at 2:40 am

güzell bi kitap yha

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
birkan
Ekim 29th, 2010 at 11:33 am

yani biraz daha uzun olsaydı çatlayacaktım yapabileceğinizin en kısası bumu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
ali
Kasım 1st, 2010 at 9:49 am

cok güzel ama ben türkçe performans için burdan yapıyom okumaktan kolay oluyo özet akıll:)))))))))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
can
Kasım 8th, 2010 at 9:50 am

ya ben bu kitabı okudum ama bu ondan farklı bence bu özeti

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
sümeyra
Kasım 15th, 2010 at 3:01 am

arkadaşlar,pollyanna çok duygusal bir kitap. ben çokbeğendim . sizin de beğeneceğinizi umuyorum. mutlaka okuyun okumazsanız çok büyük zarar edersiniz.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
melis dio ki
Kasım 22nd, 2010 at 7:06 am

BENDE DE VAR 201 SAYFA

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ali ak
Kasım 22nd, 2010 at 10:56 am

çok tesekkurler sınavda bu kıtabtan cıkacaktı okuyamamıstım özet için thank you

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
ipek
Kasım 25th, 2010 at 11:50 pm

bu kitabın özeti iyi geldi bea

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
[AYAZ] CM DARKORBİT
Kasım 29th, 2010 at 9:12 am

sen malmısın sitedikiler kusura bakmayın caner sapığım ne lan

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -21 (from 35 votes)
diloş
Aralık 7th, 2010 at 6:06 am

çok güzel teşekkürler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 28 votes)
pelin karahan
Aralık 9th, 2010 at 8:45 am

çok işime yaradı teşekkürler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 23 votes)
pisko
Aralık 10th, 2010 at 8:38 am

süper oldu saolun hocanun kazabından kurtardınız beni

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +12 (from 28 votes)
manyak
Aralık 26th, 2010 at 2:15 am

saolun çook güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 22 votes)
nayn hoş
Aralık 27th, 2010 at 7:20 am

çok hoş mutlu çok sevinçli

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +8 (from 22 votes)
elif sude
Aralık 27th, 2010 at 7:23 am

ben (nayn) (hoş) kelimesini yanlış yazmışım………………

ödev bitti teşekkürler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 22 votes)
afra
Aralık 28th, 2010 at 4:29 am

bu kitap öezti çok işime yaradı bizim teknolaji tasarımcı begendi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +7 (from 17 votes)
iloşhh
Aralık 29th, 2010 at 6:00 am

iyi güzel ama hiç bir öğrenci bence bir kitabı böyle yorumlayamaz hocalar anlamazlarmı ki yha bence onuda düşünün arkadaşlar birkaç yerlerde yanlışlıklar yapın bendn tavsiye sizler ßß

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 17 votes)
ömer
Aralık 30th, 2010 at 7:19 am

ben bu hikayenin kitabvını okudum çok güzel herkese tavsiye ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 12 votes)
fatmanur
Aralık 30th, 2010 at 10:32 am

sayenizde ödevimden artı alcam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 9 votes)
cnsn
Ocak 4th, 2011 at 7:16 am

iyi de bnu elimizle nasıl yazcaz çok zeki arkadaşlar ???

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 8 votes)
cnsn
Ocak 4th, 2011 at 7:18 am

hocalar çıkarırsak okumadığımızı anlamıcaklar mı sanıyosunuz ?!?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 11 votes)
ilayda
Ocak 5th, 2011 at 12:35 pm

çok güzel öğretmen 100 verdi yazana allah razı olsun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 9 votes)
damla
Ocak 6th, 2011 at 4:44 am

işime yaramadı çok uzun :(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 10 votes)
zülal
Ocak 6th, 2011 at 11:29 am

bazı cümleler hariç bütün parça güzel.Ama en güzeli değil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 9 votes)
zülal
Ocak 6th, 2011 at 11:31 am

bence bununda özetini çıkar

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 9 votes)
gizli
Ocak 9th, 2011 at 10:45 am

karakteri yazmamışlar yazsalardı güzel derdim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 8 votes)
erdemo
Ocak 13th, 2011 at 11:03 am

ödev bitti sağolun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
tuba
Ocak 14th, 2011 at 3:42 am

yani işime yaraya bilir bakmam lazım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
melda naz
Ocak 14th, 2011 at 5:35 am

bu güzel bir kitap okumaya değer ama hemen özeti lazım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
isim yok
Ocak 18th, 2011 at 9:32 am

çok uzun olmuşşşş :((((

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
gitarcı kızzz
Ocak 19th, 2011 at 9:50 am

valla çok uzun bunun da özetini çıkarsalardı daha iyi olurdu……

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
perenses
Ocak 23rd, 2011 at 9:25 am

braz daha kısa ve anlamlı olablrdı 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
ferhunde
Ocak 23rd, 2011 at 1:45 pm

biz hikayenin tamamını istemiyoruz biz özet istiyoruz bune lan biz bunu nası yazcaz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Black Angel
Ocak 25th, 2011 at 8:14 am

BeNcE Bu öZeTiN öZeTiNi çIkAr hEmDe 10 DeFa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
esat
Şubat 2nd, 2011 at 4:58 am

işime yaradı öğretmen özetini istemişti. Ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
esat
Şubat 2nd, 2011 at 4:59 am

ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh öğretmen 100 verdi.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
esat
Şubat 2nd, 2011 at 5:00 am

bişey değil,

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 4 votes)
fezile yıldırım
Şubat 4th, 2011 at 7:15 am

canım sen de kısasını ara başka yerlere bak yarrabi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
samed
Şubat 5th, 2011 at 3:23 am

çok uzun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
banu
Şubat 7th, 2011 at 6:20 am

berbat bir kitap özet çıkara çıkara canım çıktı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 4 votes)
şeyma
Şubat 7th, 2011 at 10:24 am

ya bu çok uzun ama

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
sercü
Şubat 9th, 2011 at 5:57 am

allah sizden razı olsun öğretmen anlamazsa 100 alcam ödevden.:):):):
:)
:):)xD:xP

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
sercü
Şubat 9th, 2011 at 5:59 am

bencede arki vala uzunmuş ha AYNEEEEEEEEEEEEEEN!!!!!!1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 4 votes)
sercü
Şubat 9th, 2011 at 6:00 am

valla uzunmuş haaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
serap
Şubat 9th, 2011 at 6:04 am

saolun tatilin bitmesine 5 gün kalmışken biraz rahatladım thank thank :)
:)
:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 5 votes)
serkan savaş
Şubat 9th, 2011 at 8:52 am

bu çokm uzun ben bunu nasıl yazıyım allah aşkına yaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 6 votes)
serkan savaş diyor ki
Şubat 9th, 2011 at 8:52 am

kısaltın biraz allah aşkına yaaaaaaaaaaaaaaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 7 votes)
Nisa
Şubat 9th, 2011 at 9:35 am

Banu hiç bir kitap berbat değildir.Senin okuman çok güzelse kitap okumanın sayesinde oyuzden böyle demen çok kötü.Belkide kaçıncı sınıfa gidiyorsun bilmiyorum ama kaçıncı sınıfa geldiysen kitap okuyarak geldin.Çünkü kitap seni eğitir.Başarılı bir öğrenci yapar.Burda sana kızmıyorum.Sadece hatanı anlarsan iyi olur.Beğenenlere sevgilerimle.Herkeze iyi akşamlar.Belkide hatanı anlamışdırsın Banu.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 7 votes)
beyza
Şubat 10th, 2011 at 5:45 am

ödevim başarıyla sonuçlanacak insallah

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 5 votes)
cemre
Şubat 11th, 2011 at 12:43 am

benim de ödevimde de yardimcı oldu sağolun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
вєуαz кρяιк
Şubat 11th, 2011 at 8:07 am

ohoo o kadar şeyi yazamıonuz bari bunu
okuyup özetini çıkarın ben öle
yaptım bu özetin bile özeti çıkarılır…:)))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
вєуαz кρяιк
Şubat 11th, 2011 at 8:09 am

o zman bu özetinde özetini çıkarın

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
şeyma
Şubat 13th, 2011 at 5:39 am

pollyanna kitabı çok güzel
herkes okumalı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
görkem
Şubat 14th, 2011 at 8:30 am

bunu nasıl yazmamızı bekliyorlar elimiz kopacak

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
gizem
Şubat 14th, 2011 at 8:34 am

bunu yazan iyi güzel yazmışta …………….. biraz akılsızlık yapmış nasıl yazacağız çok u z u nnnnnnnnnnnnnnnn

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Kary
Şubat 15th, 2011 at 4:19 am

bn kendimde çıkardım bu hiç gzl diil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
baran
Şubat 16th, 2011 at 6:14 am

işime yaradı öğretmen kitabı okuyun demişti bende özetini okudum rahat ladım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
Qizémm
Şubat 16th, 2011 at 6:41 am

asLınDa hiçTe uzuN değiL kiTaba göRé…Ama bn şaHsen Hiç beqenmeDim çOk sıKıcı geLdi bana gerÇi zevkLeR ve renkLeR tartışıLmaz ama oLsn…:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
baran
Şubat 21st, 2011 at 9:45 am

OKU ANLARSIN ŞEYMA KİTAB GÜZEL
xD

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
aayqenur
Şubat 27th, 2011 at 10:53 am

süqerrrrrr

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
esra
Şubat 28th, 2011 at 9:26 am

ben kitabı okudum ancak kitabın devamı var benim okuduğum çok daha uzun…Ama kesinlikle mükemmel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
selenn
Mart 3rd, 2011 at 8:33 am

bnce çok güzel ama çok uzun bu nederle bnde özetinin özetini çıkartıcam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
elif
Mart 3rd, 2011 at 8:34 am

hepiniz çok malsınız

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
babanız01
Mart 10th, 2011 at 11:50 am

hocanın kazabından kurtuldum tşk

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
crazy
Mart 10th, 2011 at 1:30 pm

ayy vallaaaaaa saolllllllll hoca kitapların özetini istiyoda hiii teşekkürlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
z0mbykra1
Mart 14th, 2011 at 10:31 am

ArkileR Şu AndA Elimİ HissetmiyoruM… YazarI NasıL YazdıysA HeLaL OlsuN!! :]]

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 21 votes)
polyannaa
Mart 15th, 2011 at 5:38 am

Polyanna’nın annesine tecavüz etmişler “oleey kardeşim olcak” demiş.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 54 votes)
Pollyanna
Mart 20th, 2011 at 2:55 am

çok işime yaradı sağolun :) biraz uzunmuş ama olsun…:D 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 38 votes)
Pollyanna
Mart 20th, 2011 at 2:55 am

hoca istiyordu verdim 100 geldi 😀 😀 😀 😛 :S

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +11 (from 39 votes)
Pollyanna
Mart 28th, 2011 at 10:31 am

Ohhh beee qurtuLdM 😀 😛

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 32 votes)
irem
Mart 28th, 2011 at 10:49 am

allah razı olsun abe 100 aldım..

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 18 votes)
irem
Mart 28th, 2011 at 10:49 am

süper yhaaa 100 aldım emeklerinize sağlık

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 15 votes)
gizem
Nisan 3rd, 2011 at 4:32 am

bu hikayennin daha kısa özeti yok mu ??????:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 26 votes)
ahmet
Nisan 12th, 2011 at 10:31 am

bu mu kısa kitap özet

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 25 votes)
pollyanna
Nisan 21st, 2011 at 6:01 am

100 aldım :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 19 votes)
pollyanna
Nisan 21st, 2011 at 6:02 am

ögretmen 100 verdi :* :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
-
Nisan 27th, 2011 at 5:17 am

daha uzunu yok muydu ?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 20 votes)
fclsgbghb
Mayıs 4th, 2011 at 10:48 am

harikaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 14 votes)
yağmur
Mayıs 17th, 2011 at 4:45 am

süperti tşkl bunu yazana insanın okuması geliyor bunun bir flmi var bilen varmı? bencesine ayşe_güldü tekrar tekrar tşk
sine bir şey sorabilirmiyim?sbs puanınız kaçtı?benimki 478 idi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 8 votes)
aslıhan
Mayıs 17th, 2011 at 11:51 am

biraz uzunmuş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 13 votes)
aslıhan
Mayıs 17th, 2011 at 11:52 am

kaçıncı sınıfa gidiyorsun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 17 votes)
DİLARA
Mayıs 26th, 2011 at 1:14 pm

çok güzellllllllllll……. 😀 😀 😛 😉 :) :*

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 10 votes)
DİLARA
Mayıs 26th, 2011 at 1:14 pm

ben bunun filminide izledim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 9 votes)
polly : anna
Temmuz 21st, 2011 at 1:11 am

bugün sınava giricem ve bu çok işime yaradı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 11 votes)
gerçek polyanna
Eylül 11th, 2011 at 2:53 am

Yaa çok kısa yazmışım hayatımı düzelteyim bari

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 11 votes)
melike mutlu
Ekim 7th, 2011 at 2:17 am

niye uzun olsunki

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 9 votes)
didem
Ekim 8th, 2011 at 3:50 am

polyanna dışında küçük kemancı özetini de yazsanız çok mutlu olurdum doğrusu.ama kitabımı okulda unuttuğum için kendim yazmam zor olcak napıcam şimdi nolur yazın nooluuurrrrr :(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 8 votes)
didem
Ekim 8th, 2011 at 3:51 am

aklımdada bişi kalmadı yani
offf!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 9 votes)
polli:)
Ekim 16th, 2011 at 10:59 am

özeti yazmıştım kişinin hayatı yok mu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ilknur
Ekim 17th, 2011 at 12:04 pm

yarın trkçe dersinden sözlü var çok işe yarıycağı grünüyo arkadaşlar hiç kitap okumayın o kitabın özetini okuyun netten

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ilknur
Ekim 17th, 2011 at 12:04 pm

:) :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
muhammet
Ekim 31st, 2011 at 1:42 am

ne oldu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
muhammet
Ekim 31st, 2011 at 1:43 am

maeeee

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
açelya
Ekim 31st, 2011 at 9:14 am

oh ne güzel disiplin hocasına gösteriom 100 ü alıom bi kitap bile okumuom 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
anonim
Kasım 2nd, 2011 at 7:54 am

BUNUN BANA TAMAMI LAZIM ÇABUK YAZINIZ

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
anonim
Kasım 2nd, 2011 at 7:55 am

KÜÇÜK KEMANCININ

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
anonim
Kasım 2nd, 2011 at 7:56 am

NÜTFEN:)()()()()()

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
anonim
Kasım 2nd, 2011 at 7:56 am

:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
dds
Kasım 10th, 2011 at 3:39 am

özetine bakmıştım tamamına deil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
dilan
Kasım 10th, 2011 at 8:57 am

çok uzun abi ben bunu yazana kadar geberrim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
dilan
Kasım 10th, 2011 at 8:57 am

allah derim yani

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
dilan
Kasım 10th, 2011 at 9:00 am

ben nokuyup yaparım hadi iyi günler iyi akşamlar byyyyyyyyyyyyy burdan aldığınızı öğretmeniniz duysa sıfırı basar valla ona göre siz bilirsin gerisi size kalmış birşey ama öğretmeniniz öğrenmesin derim yani yapmayın yazmatyın yeni gelenler kendiniz okuyup kendiniz yazın

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
dilan
Kasım 10th, 2011 at 9:01 am

byyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy kopyacılar

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
osman
Kasım 11th, 2011 at 11:43 am

süper bu site olmasaydı ödevimi yapamazdım bu siteyi hazırlayanlara teşekür ederimmmmmmmmmmm
😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
fatma
Kasım 21st, 2011 at 10:08 am

süper bir sittte

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Avrilkolik Sahraa
Kasım 22nd, 2011 at 10:30 am

Çok uzun bu yhha neyse diştirerek yazcam ve kısaltarak 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
burcu
Kasım 27th, 2011 at 7:10 am

ohbe kitrabıda okumamıştım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
angel
Kasım 27th, 2011 at 11:36 am

walla billa bu kitap canımı okuyacak:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
cansu
Kasım 29th, 2011 at 10:16 am

Pff çokk uzunmuş ama olsunn ben bu özetten yine özet çıkartarak yazıyorum 😛 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
bilge
Kasım 30th, 2011 at 10:16 am

herkesde pollanyayı okuyormuş.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
ayberkdincer2011@hotmail.com
Kasım 30th, 2011 at 10:34 am

çok güzel 100 aldım karnemede yansıyayacak 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
ByTecNical
Aralık 4th, 2011 at 3:26 am

kaç gündür bunu arıodum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
lara ecem
Aralık 8th, 2011 at 7:44 am

ödevimi şu anda yapıom onun sayesinde 100 alcam :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
esra
Aralık 15th, 2011 at 11:35 am

kesinlikle

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
furkan
Aralık 18th, 2011 at 6:22 am

çok hoşuma gitti günde 5 kere okuyorum :D:D:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
furkan
Aralık 18th, 2011 at 6:24 am

polyananın anası kaşarmış 😀 😀 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
ase
Aralık 18th, 2011 at 7:18 am

süper hoca 200 verdi=;

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
azra
Aralık 18th, 2011 at 8:52 am

yukarıda yazdımı kim okuya bilir ben ingiliz türkçe daha ben yeni öğren

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
Hıkmet Karaman
Aralık 20th, 2011 at 1:53 pm

Hep Türkçe hocaları verıyor bıktım yav bu ne kendiyazsın bi itabın özetini versin bide bıs bakalım özetine dimi hocalar duyunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
sağane
Aralık 21st, 2011 at 8:22 am

Ben bunun kitabını okudum gerek yoktu zaten hepsi aklımda yinede sağol.Yani 3 kere kitabı bitirdim aklımda kalmaması mümkün değil 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
dilara
Aralık 21st, 2011 at 1:06 pm

çok güzel bir hikaye

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
SUBER
Aralık 24th, 2011 at 3:20 am

SÜPER YAAA BAYILDM YANLIZ YAZARIN HAYATI OLSAYDI İYİYDİ…=)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
rahime
Aralık 25th, 2011 at 6:54 am

kitabın özeti okadar işime yaradı ki kitabı okumama gerek kalmadı =)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
zeynep
Aralık 25th, 2011 at 7:11 am

biz özet diyoruz siz kitabı yazıonuz,hakkatten daha uzunu bi kitap kaldı!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
süleyman
Aralık 27th, 2011 at 8:15 am

çok işime yaradı sağolun çok işime yaradı sağolun biraz uzunmuş ama olsun…:D biraz uzunmuş ama olsun…:çok işime yaradı sağolun biraz uzunmuş ama olsun…:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
ENES
Aralık 28th, 2011 at 2:50 am

kim yazdıysa eli dert görmesinn çok ama çok teşekkür ederim emeğe saygı :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
buketçik
Aralık 28th, 2011 at 11:32 am

bence çok güzel ya inşallah 5 alırım yani

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
süljkjvgbhd
Aralık 29th, 2011 at 6:42 am

çok güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
fatma
Aralık 30th, 2011 at 7:13 am

özet özet değil roman bir özet bu kadar yazılır mı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
tuğçe
Aralık 30th, 2011 at 7:31 am

bence çok uzun :2:cnm:21:çokkkk uzuuuun değil mi?:4:

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
tuğçe
Aralık 30th, 2011 at 7:31 am

hayır sana öyle geliyor bence

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
melike
Ocak 1st, 2012 at 12:54 pm

süper olmuş çok işime yaradı çok sağolun kitabı çok beğendim hocalar olmasa pollyanna’yı hiç okumicktım çok teşekkür ederim :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
Aylin
Ocak 2nd, 2012 at 6:45 am

Ben de 100

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Aylin
Ocak 2nd, 2012 at 6:45 am

Ben de 100 aldim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
perihan
Ocak 6th, 2012 at 9:57 am

Aferim çocuklar öğretmenler ödev versin , siz burdan yapın hiç okumadan…
Not: Ben Bir Öğretmenim.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
elifnur
Ocak 7th, 2012 at 5:15 am

saolun çok iyi tşk

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
cansu
Ocak 10th, 2012 at 4:24 am

valla çok iyi oldu şu kitabın özetinin olması.kitabı bitirmekten ötürü yazılısını yapıyoruz.hayat adil olsaydı elimi keserdim valla =-( =-(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
:@@@veysel@@@@
Ocak 10th, 2012 at 10:05 am

guzel bir hıkaye inşallah 100 alırım yarın goturcem hadi dua edın bana :) -_-

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
burak
Ocak 11th, 2012 at 12:08 pm

siz de bunu yazdınız he

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
isimsiz642
Ocak 11th, 2012 at 1:33 pm

daha kısası yokmu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
gülnar
Ocak 14th, 2012 at 11:51 am

ya güya kısa özet yazdm ktbn kndsni okusaydm daa kısa bitirrdm be 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 9 votes)
gülnar
Ocak 14th, 2012 at 11:52 am

ya güya kısa özet yazdm ktbn kndsni okusaydm daa kısa bitirrdm be 😀 😛
ßu kadar uzn yani yha

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 14 votes)
mehtap
Ocak 20th, 2012 at 9:05 am

insallah isime yarar hoca anlamaz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 9 votes)
pollyAnna
Ocak 21st, 2012 at 6:52 am

yaa bizim öğretetmen buralardan bakıyo hemen anlıyo

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 7 votes)
pollyAnna
Ocak 21st, 2012 at 6:52 am

bana zayıf
vermiş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 9 votes)
poli
Ocak 25th, 2012 at 4:58 am

bendepollyanna 1 var yani teyzesinin evine gittiği bolum okudum bayıldım hada yanınmda kitap kapağının resminde . Çikli bir şekilde cekikilmiş 1 gün elimden bırakmaadım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 9 votes)
poli
Ocak 25th, 2012 at 4:59 am

(endepollyanna 1 var yani teyzesinin evine gittiği bolum okudum bayıldım hada yanınmda kitap kapağının resminde . Çikli bir şekilde cekikilmiş 1 gün elimden bırakmaadım…)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -10 (from 20 votes)
Sena
Ocak 30th, 2012 at 10:27 am

harika bir kitap sadece yarısını okuyabilidim okuldakikitaplıktan ama gzl bir hikayeye benziyor performans ödevim 3 hikaye okuyup birini anlatmak ben üç tane okudum ama polyannayı anlatacagım harika bir sitee :) ___ ?’!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 6 votes)
sacmalık
Şubat 5th, 2012 at 11:06 am

resmen sacmalık bir de ozet değil kitabı yazmışlar resmen

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 24 votes)
ZbeyzaD
Şubat 6th, 2012 at 11:18 am

AYNEN YAA SANKI KITABI TAMAMEN HEPSINI YAZDIM YAA AYY SINIR OLDUM BIRDE OĞRETMEN HEPSINI YAZACAKSINIZ DEDI DELI OLDUM SAAT:6’YI ÇEYREK GEÇEMI NE BAŞLADIM 8 BUÇUKTA BITTI YANI KOLLARIM KOPTU AYY OLMEK UZEREYIM 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 17 votes)
bu ne
Şubat 7th, 2012 at 11:08 am

kitabı yazmışsın

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 15 votes)
yok böyle birşey
Şubat 9th, 2012 at 8:42 am

ya bu özetmi?bune yaa bunu kitapa geçirsen sığmaz yaa olurmu böyle birşey anladımki bu siteden yararlanamayacağım off nolur düzgün kısa ve öz birhikaye bulup koyun….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 17 votes)
ezgi
Şubat 12th, 2012 at 2:20 am

harika bir kitap 1 ayda 3 kere okudum 2 gün arayla tabii

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 16 votes)
Öykü
Şubat 13th, 2012 at 6:22 am

bence gayet güzel özenerek yapılmış sonuçta, saygı duymak gerek..

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 21 votes)
nazlıcan
Şubat 15th, 2012 at 11:30 am

yaa cok uzun ama

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 41 votes)
çok saçma
Şubat 20th, 2012 at 5:41 am

yha dha kısası yokmu saçmalık bence resmen kitabı yazmışlar ve ilk pragraf bnm okuduğum kitabın aynısı deil ama emeğe saygı…..!!!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 8 votes)
emre
Mart 13th, 2012 at 1:19 am

elerine sağlık yapana

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 30 votes)
elif rabia
Nisan 4th, 2012 at 6:04 am

bence bana göre güzel bir kitap ama bazı kişiler pollyanna gibi herşeye mutlu olamıyor elindekilere şükretmiyor çok güzel bir öykü .

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 9 votes)
sevda
Nisan 6th, 2012 at 6:32 am

teşekkür ederim çok işime yaradı sağolun
bide okadar kalın bir kitabın özeti ancak bu kadar olur sizde bu siteden yapmasaydınız allahallah

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 11 votes)
Asli
Mayıs 10th, 2012 at 11:09 am

Cok guzel yazmis, hayatimi kurtardi. Ellerine saglik!:))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 11 votes)
suzan
Mayıs 13th, 2012 at 9:44 am

kitap çk uzun yaaaaaaaaaaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 12 votes)
suzan
Mayıs 13th, 2012 at 9:45 am

çk uzunnnnnn yhaaaaaaa:((((((((((

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 12 votes)
Abdulcebbar
Mayıs 13th, 2012 at 10:38 pm

Vallahi kim yazdıysa ellerime sağlık çok teşekkür ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 11 votes)
off yaa
Mayıs 14th, 2012 at 10:49 am

özet uzun deil kısa olur insan bunu görünce bile tüyleri diken diken oluyoooooooo

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 12 votes)
seymen
Mayıs 17th, 2012 at 8:11 am

soğal yapana işallah 100 alırım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +12 (from 18 votes)
NURİ
Mayıs 19th, 2012 at 5:20 am

çok ama çok teşekkür ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 10 votes)
ece
Mayıs 21st, 2012 at 7:55 am

vallaha çok işime yaradı yazanın ellerine sĞLIK İNŞllhhhhh 100 alırım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
ece
Mayıs 21st, 2012 at 7:57 am

vallaha çok işime yaradı yazandan çok sağol inşaaallaaahhh sınavdan 100 alırımm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
tezer
Mayıs 21st, 2012 at 7:59 am

çokkk güzel saolun var olun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
tezer
Mayıs 21st, 2012 at 8:01 am

çok teşekkürler yazandan çok işime yaradı inşallah sınavdan 100 alırım bence özet hiçte uzun değil o kadar kalın bir kitaba kısa bilee denilebilir

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 5 votes)
aslı
Mayıs 24th, 2012 at 9:09 am

bunun 120 sayfalık kitabı yokmuydu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 7 votes)
ece
Ekim 7th, 2012 at 5:02 am

bumu özet ln resmen hayatını yazmışş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 8 votes)
asu
Ocak 31st, 2013 at 6:58 am

bizimkiside inşalah anlamz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 5 votes)
asu
Şubat 1st, 2013 at 6:40 am

çok güzelmiş tamda aradığım gibi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
sennoş:D
Şubat 5th, 2013 at 7:19 am

kitaı yazdm snki çok uzun inş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
sennoşş:DD
Şubat 6th, 2013 at 4:45 am

vallla kitabı yzsaydm dha iidi valla.ellermi su tpladı resmen km yzdysa işime yaradı ama çk uzn olmş ln snr oldum ve bide notum var:sevgili pollyanna özetini yazan yazar ltfn bu yazıyı kslt bni dnldğn içn tsk :DD:D:D:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
asu
Şubat 7th, 2013 at 11:17 am

çok güzel be

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
asu
Şubat 7th, 2013 at 11:18 am

hem yazıyonuz hemde konuşuyonuz
:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
BİLİ BİLİ
Şubat 9th, 2013 at 3:15 am

İgrenç

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
eren
Şubat 10th, 2013 at 7:58 am

çok süper yapmışsınızzz ( KURBAN OLAYIM SİZE ) ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM YAZILI DA ÇOK İŞİME YARAYACAK

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
yağmur
Şubat 18th, 2013 at 8:30 am

bence adam hayatını anlatmış bununn bide yazması varrr…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
püfpüf
Şubat 27th, 2013 at 7:04 am

:))) saçmalık cokkk uzun bncede

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
püfpüf
Şubat 27th, 2013 at 7:05 am

:) güzel dgl fzla cünküü cok uzun :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
aysel
Mart 4th, 2013 at 2:14 pm

Sacmalik tipa tip eski turk filmini yazmissiniz ayni sozler her sey ayni sezercikle aysecikin oynadigi filimdi bvu filmi yazib guya kendiniz mi yazdiniz yaa cok komik ncncncn ayip

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
nesli
Mart 5th, 2013 at 5:50 am

çok uzun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
ceren
Mart 5th, 2013 at 9:30 pm

ya hoca anlarsa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
salak
Mart 11th, 2013 at 10:03 am

saaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalaakkkkkkkk

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
sibel
Mart 12th, 2013 at 5:23 am

bn yazdım hepsini hoca anladı bnm baktığımı sonra sopa yedim ahh

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
EZGİ DOĞAN
Mart 12th, 2013 at 7:29 am

ayyyyyyyyyyyyy bune yaaaaa ben bunu mu okuyacam öööööööööööffffffffffff:) bunla uğraşammam

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
kübra
Mart 13th, 2013 at 5:55 am

yaaaaaaaaaaaaaa bu neeeeeeeeeeeeeee yaaaaaaaaaaaaaa özet dddeidik kitap benim hayatımdan uzun :( :'(

bunu yazana kadar ölürüm (^^^)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
kübra
Mart 13th, 2013 at 5:56 am

offffffffffffff ya bu özet mi yani hayatımdan uzun
:(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
kübra
Mart 13th, 2013 at 5:57 am

offffffffff bu ne yaaaaaaaaaaa öet dedik hayatı çıktı benim hayatım bile bu kadar uzun deil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
pollyan
Mart 19th, 2013 at 11:26 am

ben sadece konu ve ana fikire baktım yazılı için yoksa bakmam yaaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
pollyan
Mart 19th, 2013 at 11:27 am

sadece anafikir ve konuya baktım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
kevser
Mart 25th, 2013 at 10:29 am

kitabın kendisini okusaydım daha çabuk biterdi bide bu özetse kitabın kendisi ne kadar uzundur ALLAH bilirrrrrrr :) :) :) :) :) :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
eda
Mart 27th, 2013 at 7:51 am

çok güzel bir kitap yazarı tebrik ediyorum başarılı…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
eda
Mart 27th, 2013 at 7:53 am

çok güzel bir kitap yazarı tebrik ediyorum başarılı…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
damla
Nisan 13th, 2013 at 10:08 am

sağolun ya sayenizde 100 aldımm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
nidanur
Mayıs 2nd, 2013 at 11:12 am

süperrr çok tşk

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
beyza
Mayıs 6th, 2013 at 10:45 am

Ya. Kitabın. Kendisini. Okusaydım. Daha kısa. Sürede. Bitirirdim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
demet
Mayıs 11th, 2013 at 1:27 pm

bnce emege saygi ellerinize sagliq odevimi son ana biraqtim ve siz hemen imdadima yetistiniz çoqqq tsqq ederimm :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
şerife ilke
Mayıs 20th, 2013 at 2:59 am

çok güzel olmuş inşallah hoca beğenir ve bir de inşallah anlamaz ama ben yine de 100 aldım hoca beni seviyor o yüzden çok güzellllllll olmuş çokkk ama çokkk beğendim ve size çokkk ama çokkk teşekkür ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
harry
Mayıs 23rd, 2013 at 8:59 am

bir özet yazıyım dedim sanki kitabı yazdım yaaa 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
missafir
Mayıs 24th, 2013 at 12:36 am

fena deyyyyyyyyyyyiiiiiilllllllllll ama çk uzun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
pamuk
Ekim 5th, 2013 at 8:54 am

çoooooooooook uzun ama nta baktım ho anlamadı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
pamuk
Ekim 5th, 2013 at 8:55 am

süper işime yaradı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
İlly
Kasım 4th, 2013 at 7:28 am

Bence özet muhteşem,olması gerektiği gibi. :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
irem
Şubat 10th, 2014 at 1:26 pm

bence güzel ama tam değil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
irem
Şubat 10th, 2014 at 1:27 pm

eh işte fena değil

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
yarrrrrrraaakkkk
Nisan 29th, 2014 at 11:22 am

yemin ederim bilgisayarı kapatıp yeniden açıcam bakmaaaa yemin ettin hadiiiiyyyyy

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
tuba
Mayıs 12th, 2014 at 9:22 am

çıkarımları yok ya

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
efe
Mayıs 23rd, 2014 at 8:44 am

tam değil ama güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
enes
Kasım 30th, 2014 at 2:31 am

bok gibi mesj yok

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)

Yorumunuzu bırakın