87 oğuz-Rakım Çalapa-Kitap özeti

87_oguz

Kitabın Adı:87 OĞUZ
Kitabın Yazarı:RAKIM ÇALAPALA
Kitabın Yazılma Yılı: 2006
Kitabın Yayınevi: ATLAS KİTABEVİ
Kitabın Basım Yılı: Ocak 1995
Sayfa Sayısı:140 sayfa
Kitabın Konusu: oğuz 4. sınıf öğrencisidir. zeki , yaramaz , sevimli , şiir okumaya ve tarihe meraklı sosyal faaliyetleri olan bir çocuktur ve kitap oğuzun okulda ve aile hayatındaki yaşantısını anlatır..

Kitabın Özeti:
Oğuz’un annesi Hanİfe Hanım, sabah uykusundan bir zil sesi ile uyanır, kapıya koşar, kimse yoktur. Sesin Oğuz’un odasından geldiğini anlayınca yukarı çıkar. Oğuz mışıl mışıl uyuyordur, onu uyamdırır. Oğuz hemen yataktan fırlar ve çantasını hazırlamaya başlar, çünkü artık okul başlıyordur. Yaramazlığı ile ün yapmış oğlunun okul için böyle sorumluluk bilinci içinde hareket etmesi, Hanife Hanım’ı hayrete düşürmüştür. Ama ne olursa olsun her türlü yaramazlığına rağmen, Oğuz hiçbir zaman okulunu ihmal etmemiştir.. Hanife hanım bundan çok mutluluk duyar.

Oğuz çok mutludur artık okula başlamıştır. Dördüncü sınıfa gidiyordur. Kalabalık sokaklardan geçerek okulun bahçesine gelir. Hemen herkes hep bir ağızdan “Oooo 87 Oğuz!” diyerek etrafını çevirirler. Oğuz’u tanımayan öğrenci yoktur. Fakat özellikle kızlarla hiç geçinemez, her fırsatta onlara karşı muziplikler yapar.

Öğretmen Nezihe Hanım sınıfa girer. Tek tek çocuklara bakar.
Nezihe öğretmen hemen dersleri başlatmıştır. Çocuklar en çok tarihe ilgi duyuyorlardı. Oğuz dersleri can kulağı ile dinliyordur, öğretmenin sorduğu her soruya önce cevap verir.

aradan üçgün geçer Oğuz’da defter, kitap yoktur ancak öğretmen hep sorular sorduğu, Oğuz da iyi dinlediği için dersleri iyi oluyordur. Yaramazlık ise aynı şekilde devam ediyordur

daha sonra El bebek gül bebek Selim isimli bir çocuk geldi, etti kırk dokuz. Annesi, Nezihe öğretmene rica üstüne rica ediyordu
Genç öğretmen, yeni öğrenci Selim’in annesi ayrıldıktan sonra, kendi kendine şunları düşünüyordu: “Ne yaparsın, ana kalbi, böyle söylemek lâzım.. .Halbuki bir çocuğa, başka bir çocuktan daha çok önem vermek olur mu hiç?!.. Okul çocukların dünyasıdır. Orası onu kendine uydurur. Böyle üstüne üflene üflene büyütülen bir çocuk; yarın zayıf, pısırık bir adam olacaktır. Halbuki Türkiye Cumhuriyeti’ni yük­seltmek İçİn atılgan, cesur, çelik vücutlu ve çelik kafalı gençler lâzım!…”

Yeni Bir Arkadaş: 351 Selim:
Nezihe Hanım, arkasında ür­kek ürkek duran Selim’le beraber sınıfa girdiler. Nezihe Hanım Selim’i arkadaşlarına tanıttı ve nereye oturtacağını düşünmeye başladı. Nihayet, Oğuz’un yanında karar kıldı. Varlığın, İtinanın ve büyük bir sevginin meydana çıkardığı incecik boyunlu, bembeyaz yüzlü, çekingen fakat çok kibar giyimli çocuğu aldı… Yoksulluğun, ihmalin ve kırbaç gibi bir hayatın meydana çıkardığı yanaklarından kan fışkıran, sert bakışlı, dik sesli, fakat pantolonu dört yamalı ve suratı çamurlu çocuğun yanına oturttu.
Derste olsun, bahçede olsun öğrencilerin yeni ilgi odağı Selim’di. Öğretmen tahtaya kaldırmış, bazı sorular sormuştu. Selim’in bilemediği soruların hepsini, Oğuz biliyordu.

Okulda öğle yemeğinde bütün öğrencilerin ufacık paketlerine baktığınızda toplam şu dört çeşit yiyeceği görüyordunuz: Peynir, zeytin, yumurta, helva. Bugün öğle yemeğinde de hep bunlar vardı. Ama o da ne? Bir hizmetçi kız gelmiş. Kız önce Selim’in oturacağı yerin altına bir bez sarmış ona hitmet etmiş
Her gün gürültü ve iştahla zeytinlerini yahut helvalarını yiyen çocuklara acı bir sessizlik çökmüştü… Bütün çocuklar iki dakikanın içinde yemeklerini bitirip sessizce dışarıya çıktılar.

Fatin’in elinde bulunan top, Oğuz kapmaya çalıştığı için birden fırlayıp, su birikintisine düşerek oradan geçmekte olan Selim’in üzerine çamurlu suları sıçratmış, güzelim elbiseleri çamur deryası olmuştu.

Ertesi Sabah Oğuz, türkü söyleye söyleye okula geliyordu. Birden, hizmetçi kız ile birlikte gelen Selim’i gördü. Üzerindeki elbise dünkünden de şıktı….Derslerde Selim hiçbir şey bilemiyordu. Öğretmen arkadaşlarına sormasını istiyordu. Mecburen Oğuz’a sordu. Oğuz ise ona yanlış cevap Öğreterek, bir bakıma intikam aldı. Öğretmen bu duruma çok kızdığını, Oğuz’a bakışlarıyla belli etti.

Günler geçip gidiyordu. Selim’in annesi sık sık okula gelip çocuğunun durumunu soruyordu. Çelişkiye bakın ki, çocuğunu sormayan velilerin çocuklarının durumu iyi, çok ilgilenenin çocu­ğunun dersleri ise kötü idi. Nezihe Hanım, Selim’in durumunu annesine anlattı ve çok çalışması gerektiğini söyledi.
Bir gün Cumhuriyet Bayramı gezisi için Taksim Meydanı’na gideceklerdi. Öğretmen tembihlediği için, herkes cicili bicili gel­mişti. Bir tek Oğuz aynı. Öğretmen, aldı elini yüzünü yıkadı. Elbi­selerini fırçaladı, sağını solunu düzeltti. Oğuz rahatsız olmuştu ama biraz da adama benzemiştİ.
Tramvaya binip Taksim’e geldiler. Hayranlıkla Atatürk ve yanındakilere bakıyor, birbirlerine “Bak Atatürk, bak yanındaki İsmet Paşa, bak Fevzi Paşa!” diye gösteriyorlardı.
Birdenbire herkes durdu; çünkü Oğuz heykelin üstüne tır­manmış ve marş söylüyordu. Marş bitince, öğrenciler, öğretmen, bütün halk Oğuz’u alkışladılar. Nezihe Öğretmen çok duygulan­mış ve çok gururlanmıştı….
Havalar bozmuş, mevsim kışa dönmüştü. Oğuz yine aynı ta­banı delik ayakkabılar, sağı solu yırtık pantolon ve ceketle okula gelip gidiyordu.
Bir gün öğretmen onları Sultanahmet’e müzeye götüreceğini, ancak bedava tramvay olmadığı için yürüyerek gidip gelecekleri­ni söyledi. Selim’in annesi bunu duyunca, gelip Nezihe öğretmen­le konuşmaya çalıştı. Nezihe Öğretmen: “Sizin Selim, bizim Selim yok… Biz burada çocukları sadece okutmuyoruz… İnsan yapıyoruz. Okul bir insan fabrıkastdır. Oranın mühendislerine biraz da güvenmelisiniz.” Selim’in annesine, girmekten başka bir yol kalmamıştı, Son bir kez dönüp, “Selim’in babası tramvay paralarını ödemek istiyor.” dedi. Öğretmen “Öğrencilere sorayım.” deyip, sordu. Hep bir ağızdan “Yürüyeceğiz !” dediler.
Müzeyi ilgi ile gezdiler. Her eser için öğretmenlerinden ayrı ayrı bilgi aldılar…
Sene ortasında karneler dağıtılmış, öğretmen Oğuz’a Türkçe dersinden orta not vermişti. Oğuz buna çok içerledi…
Ders yılı sonu yaklaştıkça müsamere hazırlığına başladılar. Öğrenciler, velilere gösteri yapacaklardı… Ve o gün gelip çattı. Oğuz’un annesi ve babası da en önde seyredenler arasındaydılar.
Çok güzel oyunlar oynandı. Gecenin yıldızı Oğuz’du. Nezi­he Hanım da oyunun sonunda velilere bir konuşma yaptı. Herkes Çok memnun kalmıştı.
Günlerdir Selim okula gelmiyordu. Sebebi anlaşıldı, babası ölmüştü. Çocuk öğrenmesin diye onu başka yere göndermişlerdi. Nihayet günler sonra gelebildi. Bütün çocuklar Selim’in acısını ve üzüntüsünü hafifletmek için ellerinden geleni yaptılar. Hele O-ğuz, Selim’in en iyi arkadaşı oldu. Artık hiçbir şeyleri kalmadığı İçin fakirleşen Selim’i hizmetçi kız getiremediği için, Oğuz her gün evinden alıyor, birlikte okula geliyorlardı.
Oğuz’da da bayağı değişmeler başlamıştı. Artık, üstüne ba-Şina özen gösteriyordu. Bu arada, her gün Selim’e ders çalıştırı­yordu. Selim’in annesi bu durumdan çok hoşnuttu. Selim’e say­gıyla karışık bir sevgi besliyordu.
Oğuz’un bu yardımları boşa gitmemiş, Selim derslerinde epeyce ilerlemişti. Sene sonunda sınıflarını geçtiler. Karneler dağı­tıldığında öğretmenleri çok güzel bir konuşma yaptı ve sınıf bi­rincisini de açıkladı; 87 Oğuz…
Sevinç içinde önce Selim’in evine, sonra da Oğuz’un evine koştular, herkes çok sevinmişti…

Kitabın Yorumu:Okuldaki arkadaşlarımızı sevmeli ayrım yapmamalı , yardımlaşmalı,kimseye kötü şeyler yapmamalı,öğretmenlerimizin sözünü dinlemeliyiz

VN:F [1.9.22_1171]
Bu yazının aldığı puan
Rating: 7.9/10 (743 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +110 (from 234 votes)
87 oğuz-Rakım Çalapa-Kitap özeti, 7.9 out of 10 based on 743 ratings
kadriye
Kasım 25th, 2008 at 7:18 pm

bu bölümde tom sawyer buldum ama neden pocahontas hiç bir yerde yok pocahontas ingilizce özetinide eklerseniz sevinirim
saygılarımla

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 29 votes)
kadriye
Kasım 25th, 2008 at 7:21 pm

kikaye arama bölümü olursa daha iyi olur sanırım
saygılarımla

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 25 votes)
admin
Kasım 26th, 2008 at 2:54 am

Sevgili Kadriye Sitenin üst bölümünden aramaya tıklayarak hikayeleri bulabilirsin

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 18 votes)
büşra
Kasım 26th, 2008 at 12:00 pm

yaaa site harika ama ben bu ödewerden bıktım 8.sınıfa gidiorum yıl 2008 ama hala ödevle uğraşıoruzzzz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 19 votes)
aybüke
Kasım 27th, 2008 at 12:26 pm

ya bu site harika her ardığımı bulabiliyorum ödevlerede yardımcı oluyor baya bi ama biraz daha kapsamlı olabilir:=)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 22 votes)
ayşemine
Kasım 28th, 2008 at 9:14 am

87 oguzun özetini biraz daha kısa tutarsanız çok memnun olurum ve daha bütün hikayelerin özetini kısa tutarsanız çok memnun olurum ayrıca sitenizi çok seviyorum bşş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 13 votes)
admin
Kasım 29th, 2008 at 2:36 am

İlginize teşekkür ederim Ayşe hanım… Tavsiyelerinizi dikkate alacağız.. teşekkürler.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 12 votes)
burak
Kasım 29th, 2008 at 8:34 am

herşey çok güzel ama özdetini biraz kısa tutsaydınız iyi olusdu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 15 votes)
minnoş
Kasım 30th, 2008 at 6:33 am

çok uzun pek beğenmedim******

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 13 votes)
lady**
Kasım 30th, 2008 at 6:34 am

ya hoca ödev vermiş olmasa hiç okumam**

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 10 votes)
gözde
Kasım 30th, 2008 at 6:36 am

ya herşey çok güsel de yani özeti bu kadar mı?????keşe daha uzun olsaydı da neyse yinede iyi…..

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 9 votes)
lady
Kasım 30th, 2008 at 6:36 am

o kadar da güzel değil damla damla diye bi kitap daha güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 8 votes)
irem
Kasım 30th, 2008 at 6:39 am

ya herşey çok güsel..ellerinize sağlık ta —zeytin dağı— diye bi kitap özeti yok mu???

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 5 votes)
biriis
Kasım 30th, 2008 at 11:39 am

irem cim bende o kitabı özetledim google ye kıitabın adını yaz bulursun o zaman ok

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 6 votes)
Orhan
Aralık 1st, 2008 at 12:19 pm

Cok güzel ama ingilizce özeti we 1 az daha kısa olsa tek favorim olur 😛 😉

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
sedef
Aralık 2nd, 2008 at 10:14 am

bence çoooooooooooooooooooooook güzel ama daha kısa olsa süpeeeeeeeeeeeeeeer olurdu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 5 votes)
melıs
Aralık 2nd, 2008 at 3:57 pm

bencede cok gusel omus thank youuu?:) bu bızım odev degıl ama ben merak edıodum guzel bence

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 6 votes)
aşkın nur
Aralık 6th, 2008 at 7:41 am

çok güzel ama kısa olsaydı daha ii olurdu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
mehtap
Aralık 9th, 2008 at 12:13 pm

ya çok güzelde ben b ödewlerden bıktımm ya iiki böle siteler var bizi kurtarıyo çok güzel;)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
ibrahim
Aralık 10th, 2008 at 6:00 am

güzel bi kitap beğendim herkese tavsiye ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
ibrahim
Aralık 10th, 2008 at 6:01 am

manyak bisey

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
tuğçe
Aralık 10th, 2008 at 9:25 am

bu site çok güzel ama bu ödevi yapmak zorundamıyız:(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
aslı
Aralık 10th, 2008 at 10:01 am

bende tuğçe ye katılıyorum sizler katılmıyormusunuz….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
tuğçe
Aralık 10th, 2008 at 10:02 am

bu site çoq güzel ama bunları yapmak zorundamıyız

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 5 votes)
BAHA
Aralık 10th, 2008 at 10:36 am

GÜZEL AMA ÖZET BİLGLERİ YOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
serap
Aralık 11th, 2008 at 11:55 pm

87 oğuz adlı hikaye çok güzel lütfen onun ingilizce özetini verirseniz çok sevinirim. herkese slm by

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
gül
Aralık 12th, 2008 at 7:14 am

yuh abicim biz biraz az bi özet için giriyoruz bize ne gösteriyorlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr öööööööööffffffffffff aaaaaaammmmmmaaaaaaaaaannnnnnnn yha şimdi şunu okumam lazım hadi herkese good bye bye

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
ceren
Aralık 12th, 2008 at 7:16 am

yha abicim şu öğretmenler neden akıl etmiyorlar ki şu kitapları bizim buradan okuyacağımızı 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
Alise
Aralık 12th, 2008 at 11:01 am

Bence süperrrr….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
kübra
Aralık 13th, 2008 at 10:52 am

çok guzel ellerınıze sağlık odevde cok yardım cı oldu saolun ama ödev yapmaktan sıkıldım ya neyse herkeze byyyyyyyyyy

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
ferah
Aralık 14th, 2008 at 9:45 am

güzelmiş tam bana göre mnyak bişey bu yha :D;)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
rock music
Aralık 14th, 2008 at 10:06 am

ilk olarak size teşekkür ediyorum yani bu siteye…çok güzel özet ama özet kitaptan çıkardığımız ve konusuda içine aldığımız kısa ve öz yazılardır…yalnız siz kitabın tamamını yazmışsınız nerdeyse.benim işime yaradı ama bazı yerleri ben 8.sınıfa gidiyorum bu sene sbs ye hazırlanıyorum bu kitaplar bizim için çok ince ve hikaye kitapları

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
ankaralı selim
Aralık 16th, 2008 at 11:39 am

çççoookkk gggüüüzzzeeelll

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
aslan
Aralık 17th, 2008 at 6:25 am

çooook teşerkürler ödevime
çook yardımcı oldu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 4 votes)
kübra
Aralık 17th, 2008 at 8:08 am

yha çok güsel çok işime yarıo ama bazı kitaplar yok inş hoca çakmaz netten yazdımı xD :d….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
ankara güzeli kbra
Aralık 17th, 2008 at 8:12 am

hoca çakarsa yerim ayvayı amaaaaan onlarda bizi çok sıkmasın cnm ödevi yabdıma dua etsinler abi kölemiyiz yha biz :):):) haksızmıyım amaa;P

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 5 votes)
başkentli kız
Aralık 17th, 2008 at 8:20 am

güsel ama destan gbi yhaa bunuda kısaltarak yazdım:D:D:D….

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
başkentli kız
Aralık 17th, 2008 at 8:30 am

abi allah bu siteyi yapanı en güsel mertebesine alsın inş ne güsel yha ama destan resmen hoca netten yazdımı çakarsa…. amaaaaaaaaan onlarda bizi sıkmasın dmi yha kölemiyiz biz iiice bıkdırıolar 8.sınıfa geldik hala hikaye kitabı şu üniversteye bi gitsem oh özgür kız moduna geçerm yha hayat akar gide ama ankara dışı ailemden uzak :D:D:D
haksızmıyım yarınız bunu istiodur eminim hocalarda ödevi yaptımıza dua etsinler dimi ama !!;P
bende destan yazdım sanırsam nese bb xD

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
elif
Aralık 17th, 2008 at 12:23 pm

87 oğuz süper bence bazı öğrenciler okumamak için burdan alıyorlar ama bence okuyun tavsiye ederim çünkü okumaya değer ve çok güzeL. :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
flora
Aralık 18th, 2008 at 7:41 am

ya bence süper bir kitap ama daha kısa olsaydı daha da iyi olurdu ama yinede ellerinize sağlık by

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
flora
Aralık 18th, 2008 at 7:43 am

offf be hocalar ödev vermekten bıkmadılar ama biz ödev yapmaktan bıktık değilmi arkadaşlar :):)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
ösqe
Aralık 18th, 2008 at 1:11 pm

yha amann uzun uzn bide kitap mı okucaz burası bile uzun yaw nese yaw yazıyım barii…!!!…:d:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ösqe
Aralık 18th, 2008 at 1:13 pm

ama belkide oqusaq gerçqten güseldir bilemiorum=))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
süper girllss
Aralık 18th, 2008 at 1:18 pm

la bunlar ne yha kitap hiç alışık olmadım şeydir ama mecbur yazıcam haocada çakmaz işnş çkarsa fena olur yhaa:d=))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
seafightçı
Aralık 18th, 2008 at 1:27 pm

yyhha bu ne böle yha çoqq uzun biz özet istedik siz özet değilde sanki bi kitap yazmışınız ama ellerinize ÇOQQQQQ sağlık çoq hoş bi sitee hoşumda gitti aslında

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
seafightçı
Aralık 18th, 2008 at 1:30 pm

çok güzell bii siteymiş ellerinize sağlık walla çok beğendm hiçde kısa olmamış:d:d

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Ahmet
Aralık 18th, 2008 at 1:50 pm

bu siteyi bize sunan hekese çok teşekürler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
can
Aralık 18th, 2008 at 1:56 pm

çoookkkkk güzel ama özeti kısa tutup birde ingilizcesi olsaydı daha güzel olurdu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
elif 06
Aralık 21st, 2008 at 4:49 am

çok güzel bi site çok teşekkür ederim çok lazmdı kitap zaten çok güsel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
emre i
Aralık 21st, 2008 at 5:04 am

allah razı olsun ne deyim beni büyük biir derten kuratardınız

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ORHAN BABA
Aralık 21st, 2008 at 11:27 am

arkadasım gayet güzel olmus eliniz dert görmesin daha fazlasını bekliyoruz…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 11 votes)
ORHAN BABA
Aralık 21st, 2008 at 1:22 pm

KARDEŞ SENDEN ANNA SWELL YAZARI SİYAH İNCİ KİTAP ÖZETİNİ BEKLİYORUZ ACİL GALİYE ALAACANI ZANNET MİYORUM AMA SANSIMIZI DENİYELİM Bİ BAKALIM DEDİK…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 6 votes)
merve
Aralık 23rd, 2008 at 4:41 am

8 e gidiyorum performans ödevi aldım roman özetleri diye 87 oğuz bana lazım ,zeytin dağını çok aradım ama başka yerde buldum. damla damlada var onu da yazdım bitek 87 oğuz kaldı ama bu da çok uzunmuş yaa biraz kısaltın olmazmı. analiz edin lütfen bana acil lazım.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 5 votes)
melek
Aralık 24th, 2008 at 8:13 am

bence bu özet değil kitabın ta kendisiiiiiiiiii

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 9 votes)
naime
Aralık 28th, 2008 at 9:30 am

gerçekten çok ihtiyacım vardı bu bana ilaç gibi geldi harika bir site

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 8 votes)
bLack
Aralık 28th, 2008 at 11:21 am

abi bu ne yhaa..coq uzun olmus ben bunu yazanan kadar kitabı okurum pfff..:(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 8 votes)
şeker
Aralık 29th, 2008 at 12:23 pm

yhaaa bu kitabınn kısa bir ömzeti yoqmuuu yhaaa kısa diyorum ne çıkıyooo ooffff yhaaaaa:(:(
acil bulmama gerek bu kitabın özetini yhaaa

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
melis
Aralık 30th, 2008 at 7:47 am

ben bu siteyi beğendim ödevleri hep buradan yapıyorum ama özetler birazdaha kısa olsa çok daha iiii olur bunun için çok teşekkürler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
nazire
Ocak 1st, 2009 at 6:14 am

yha köroğlu koçyiğidin özetini bulamadım yha

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 5 votes)
emre
Ocak 1st, 2009 at 1:17 pm

süper bi site site sayesin de kitap okumaktan kurtuldum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
emre
Ocak 1st, 2009 at 1:18 pm

özetleri biraz kısa yapın lütfennnn

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
Aishia
Ocak 1st, 2009 at 2:09 pm

süper 1 kitap

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
ÇİĞDEM
Ocak 3rd, 2009 at 12:06 pm

çok beğendim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
MÜSLÜM
Ocak 4th, 2009 at 11:56 am

sitesi çok beğendim ama özetler çok uzun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 4 votes)
sena
Ocak 8th, 2009 at 5:56 pm

kitap züpper ama biras daha kısa olsaydı keşke

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
çiğdem
Ocak 11th, 2009 at 10:30 am

BEN BU SİTEDE YETERLİ BİLGİ BULAMADIM ZATEN SİTEDE İŞE YARAYAN BİŞE DE YOK BU SİTEDE 87 OĞUZ KİTABININ ÖZETİ OLSAYDI DAHA MUTLU OLACAKTIM:d

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 5 votes)
çiğdem
Ocak 11th, 2009 at 10:33 am

ayyyyyyyyyyyyy cok pardon özetini görmedim özür dilerim yaaaaaaaa bu sitede özeti görünce az kalsın bayılıyodum süper bi site kutlarım sizi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
cat girl
Ocak 11th, 2009 at 2:06 pm

süperrrrrrrrrrrrrrrrr manyak öküz deli manda bi şeyyyyyyyyy ya

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
emre
Ocak 12th, 2009 at 7:41 am

tanısalım yaknasalıımm:D

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
hasan
Ocak 12th, 2009 at 10:44 am

deli manyak salak gerizekalı manda kazma olmuş ve iğrenç bi kitap ööööööööööö

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
iLker
Ocak 13th, 2009 at 2:36 pm

Kardeş BU kadar özet olurmu be ben güngörenden iLker (sarı iLkeR) okmu beyler qelin gungörene

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 4 votes)
elvan
Ocak 14th, 2009 at 9:55 am

iyikide özeti çıkarmışsınız ama birşey unutmuşsunuz oda kitabın türü

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
billur
Ocak 14th, 2009 at 2:05 pm

saolun çok işime yaradı ama fazla uzun olmuş yaaa naptınız yinede süper kitap ın konusuda güzeldi tşk rakım çalapala

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
mert
Ocak 15th, 2009 at 4:46 am

gerçekten mükemmel benşm gerçektende çok işime yaradı biz bi daha böyle güzel kitab çıkmasını istiyoruz gerçektende teşekkür ederiz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
seda
Ocak 15th, 2009 at 3:29 pm

süperrrr bayıldım çoqq işime yaradıııııııııı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
cok güsel
Ocak 21st, 2009 at 10:21 am

çok beğendim walla yha

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
hilal
Ocak 26th, 2009 at 3:16 am

SİZLERE COK TŞK EDRM. BU OZET SAYASINDE KITABI OKUMAMA GEREK KALMADI. AMA GENEDE OKUMAM GAREK…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 3 votes)
gzl kıss
Şubat 7th, 2009 at 8:31 am

bence biras daha kitap özeti koyun

saygılar!!!!!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
admın
Şubat 8th, 2009 at 4:58 am

önerileriniz incelemeye alınmıştır teşekkürler…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
kedicik
Şubat 8th, 2009 at 5:19 am

ya vallahada güzel olmuş bu siteler bizi kurtarıyo ohoooo kitabı oku oku anlama gel bu siteye oku kısa özeti işlem tamam sayılır ama kitebın kahramanlarını maddeler halinde verseniz dahada süperrrr olur

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
selda
Şubat 8th, 2009 at 12:26 pm

kitap çokk güsel di. herkesin okumasını tavsiye ederm.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
sevgii
Şubat 8th, 2009 at 12:36 pm

bence güzel degil diyenler utansınnnnnnnnnnn

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
eda
Şubat 9th, 2009 at 3:23 pm

ya çok fazla uzun ana fikir filanda yokkk konu kahramanlar??? nerede???

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
yücel
Şubat 10th, 2009 at 8:14 am

merve msn adresini verirmisin tanışmak istiyorum:)
eda senin taa…
sevgi senin o güzel diyen dilini yiyim:)
seda ben senin işine daha çok yararım:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
tülay
Şubat 11th, 2009 at 12:18 pm

ya çok güzel ama ana fikri kahramanları yer ve zamanı yazmıyo ya offfffffff

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
tülay
Şubat 11th, 2009 at 12:19 pm

ya çok güzel ama ana fikri kahramanları yer ve zamanı yazmıyo ya offfffffff ya olmaz onlarıda yazmam gerekiyodu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
esen dal
Şubat 22nd, 2009 at 2:12 pm

çok güzel özetler ne çok kısa ne de çuk uzun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
musa
Mart 1st, 2009 at 1:57 am

çok güzel miş yorumlara göre fena değil bence

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
ilkay
Mart 3rd, 2009 at 1:17 pm

allah razı olsun turkceci proje odevi vermişti işime yaradı hıııı 😀 saolun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
furkan bolatr şeye yar dım
Mart 31st, 2009 at 12:09 pm

ben furkan öde vime cok yardım cı olu yor ama bir şeye yardımcı et miyor oda aşkım ben le tanışmak isteyen kızlar eklesin msn::::: aglama_kizim@hotmail.com ekleyin

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
mertcan
Nisan 2nd, 2009 at 12:14 pm

bu yazarların hayatları niye yok kaç saattir anna swell i arıyp duruyom :(

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
yeliz_01
Nisan 10th, 2009 at 12:33 am

Bence çok güzel herkeze tavsiyem olur. Ama çok pahalı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
deva büşra
Nisan 24th, 2009 at 2:08 pm

Bence çok güzel.İnsanlara çok fazla bilgi ayrıcaders veriyor.Keşke bizim ülkemizde yaşayan insanlar aynı oğuz gibi çok çalışsalardı.O zaman değil Amerika bize hiçbir kimse ellerini süremezdi.Ben şahsen bu hikayeyi çok beğendim.Ve herkese okumalarını tavsiye sederim.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 3 votes)
tuğçe
Mayıs 12th, 2009 at 5:25 am

ya teşekkurler sbs yılındayım bide kitap mı okucuğım insaallah türkçeci yeeerrr

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
şeyma
Mayıs 21st, 2009 at 5:59 am

benim bildiim kadarı il eözet kısa ve öz olur ama bu baya bi uzunmuş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
oktay
Eylül 27th, 2009 at 3:20 am

yha çok uzun az daha kısa olsa çok guzel olurdu bunu yazanda pek sabırlıymıs allah peygamber sabrı vermiş maşallah ama yine de guzeldi thank you verry mach deperim geri kaç bööööööhttttt yanın ellerine sağlık yazanında yazdıranında alllah tuttugunu altın etsin inşlalllahhhhhhhhhh amiiinnnnnnnnnn 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 2 votes)
oktay
Eylül 27th, 2009 at 3:22 am

baktıgından memnun olmusundur insallah :@

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 7 votes)
oktay
Eylül 27th, 2009 at 3:23 am

saol allah razı olsun neresi gusel bi sus:@

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 7 votes)
bedirhan
Eylül 29th, 2009 at 5:37 am

mükemmmel kitap dehşete vahşet gibi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
nazire
Ekim 29th, 2009 at 3:12 am

karne oyunu çok güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
ilhan
Kasım 2nd, 2009 at 6:40 am

çok güzel ama atatürk ün yok mu?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 9 votes)
furkan
Aralık 13th, 2009 at 3:52 am

ben daha 14 yasindayim ama bu kitep harika.Yayında ve yapımda emeği gecen tüm herkese tesekkürler.(özet az daha kisa olabilirdi)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
ırmak
Aralık 28th, 2009 at 11:19 am

Gerçekten çok güzel ve sürükleyici bir kitap . Herkesin okumasını öneririm.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 9 votes)
jacobım
Aralık 29th, 2009 at 11:18 am

tamda kitabın kendisi olsada ii çünkü sonunu okumamıştım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -21 (from 43 votes)
EMRE KIRATÇEKEN
Ocak 11th, 2010 at 1:37 pm

her kesin okumasını tavsiye ediyorum HERKESE İYİ GÜNLER EMRE KIRATÇEKEN 1458 MERAM MEHMET KATIRCI İLKÖĞRETİM OKULU SAYGILARLA

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -25 (from 55 votes)
Emrullah ACAR
Ocak 12th, 2010 at 6:49 am

saol bn kitabı yarısına kadar okumuştum öğretmen hemen getirmemizi istedi buradan yazdım kitap çok zevkli benim okuduğum bölüme göre buradan da baktım gerçekten güzelmiş EMRULLAH ACAR 2085 MELEK ÖZEN İ.Ö.Ö

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -31 (from 57 votes)
TUBA DEMİR
Ocak 22nd, 2010 at 7:17 am

gerçekten güzel herkese TAVSİYE ederim…..herkesin okumasını dilerim**** sevgi ve saygılarımla TUBA DEMİR ORHANGAZİ İ.Ö.O.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 51 votes)
halil
Şubat 4th, 2010 at 2:26 am

bu kitabı bitirmedim ama oğuz 87 yani 351 selimi hep kısanıyor

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -24 (from 50 votes)
bilal
Şubat 11th, 2010 at 9:17 am

kim yazdı buranın hepsini yazan varsa delirmiş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -29 (from 49 votes)
Berkay
Mart 31st, 2010 at 11:34 am

neden lakabı 87 !

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -21 (from 43 votes)
serdar akyurt
Nisan 11th, 2010 at 6:12 am

keşke sonuda olsaydı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 48 votes)
OZGE
Mayıs 8th, 2010 at 6:17 am

COK GUZEL VE MANYAK Bİ SEY YANİ

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -11 (from 31 votes)
nursima
Mayıs 24th, 2010 at 11:10 am

çok teşekkürler kim yazdıysa allah razı olsun!!!!! =))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -3 (from 29 votes)
emre dinçer
Ağustos 26th, 2010 at 6:54 am

kitap çok güzeldi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 26 votes)
ela
Kasım 1st, 2010 at 4:59 am

kitabın özetinde insan hiç sonını vermez mi yahu

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 6 votes)
çağla
Kasım 1st, 2010 at 5:10 am

aynenn katılıyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 30 votes)
lale
Kasım 1st, 2010 at 8:16 am

çok yardımcı oldu sağolunn:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 21 votes)
aylin
Kasım 2nd, 2010 at 10:07 am

çok teşekkür ederim acayip işime yaradı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 22 votes)
Ali Karakuş
Kasım 6th, 2010 at 4:45 am

romanın kahramanlarını da yazabilirmisiniz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -16 (from 20 votes)
jale
Kasım 27th, 2010 at 12:21 am

ben bu kitabı 1 günde okudum çünkü çok güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -7 (from 17 votes)
kitap kurdu
Aralık 6th, 2010 at 3:26 am

bu kitabın tamamını okumak istiyorum ama yok.birsürü siteye girdim ama bulamadım bulan varsa siteninn linkini yazsın lütfen. (acil)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 18 votes)
tuğbişş
Aralık 6th, 2010 at 7:57 am

çoqq tşk yarın sınav vardı bu kitaptan we bn okumamıştım buradan okuyunca çoq ii anlalrdımmmmm tşşkklerrrr emeği geçenleree

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 16 votes)
deli kız
Aralık 15th, 2010 at 8:51 am

süperdiiiiiiii

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 18 votes)
deli kız
Aralık 15th, 2010 at 11:58 pm

bugün sınavım vardı eyer bunu bulamasaydım ynardmxd..

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -12 (from 18 votes)
ramazan
Aralık 25th, 2010 at 4:46 am

iyi günler..
İlker selmanın çamurlu su adlı kitabının özetini arıyorum,
yardımcı olursanız sevinirim.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -14 (from 18 votes)
smyra
Aralık 29th, 2010 at 11:36 am

ilker selman ın çamurlu su adlı kitabının özeti lazımm yardımcı olabilecek biri varsa ve yardımcıı olursa sevinirim!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 16 votes)
mine
Ocak 9th, 2011 at 9:41 am

herkesin okumasını tavsiye ediyorum gerçekten ççookk güzel bir kitap :))

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 17 votes)
ayşe
Şubat 9th, 2011 at 9:23 am

bn oğuza delllliilllller gibiiiiiiiii aşşşşşşıkkkk oollllllllldum galiba

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -11 (from 19 votes)
eren
Şubat 10th, 2011 at 11:55 pm

arkadaşalar niye bunun lakabı 87 orayı yazmamışlar kitabın asıl yeri ora !!!!!

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -10 (from 16 votes)
muhammed
Şubat 13th, 2011 at 4:22 am

ben bu kitabı okudum ve kitabın özetini yazıyorum

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 16 votes)
muhammed
Şubat 13th, 2011 at 4:23 am

kocaeli valiliği söyledi bir yarışma düzenledi

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -10 (from 12 votes)
muhammed
Şubat 13th, 2011 at 4:24 am

kim aşık olmuş?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -8 (from 14 votes)
muhammed
Şubat 13th, 2011 at 4:24 am

ayşe mi?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 13 votes)
redbull
Şubat 15th, 2011 at 12:32 pm

çok yardımcı oldunuz saolun kitapta çok güzel mutlaka kitabın tamamını okuyun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -9 (from 13 votes)
öyküm
Nisan 6th, 2011 at 11:40 am

süperr performans ödevime yardım etti

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
alp
Nisan 6th, 2011 at 11:41 am

ewet süperr aşkimmm

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 12 votes)
umurtopcu
Mayıs 14th, 2011 at 6:46 am

o kadar çok güzel ki çok güzl

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -10 (from 24 votes)
Başaak =)
Eylül 19th, 2011 at 10:43 am

Özeti buysa. Normal kitabı düşünemiyorum 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 11 votes)
pfff off
Ekim 30th, 2011 at 10:33 am

off ne kadar stupıd sınz 87 okul numarası

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
pfff off
Ekim 30th, 2011 at 10:34 am

se nsalaksın okul nuamarası 87

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
owyeahhh
Ekim 31st, 2011 at 8:55 am

Yaa kitabın ana fikri kitabın yoreumı mu oluyo
????????????????????????????????????????

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
tanem istanbul
Kasım 10th, 2011 at 4:07 am

bence bu kitp çok ii yarında türkçeden yazılı var,hadii bakalımm:):P

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 11 votes)
baha
Kasım 10th, 2011 at 11:29 am

ya kitabın yorumu ana fikir bi oluyor ?

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
demet
Kasım 17th, 2011 at 10:05 am

bunun kitabı varmı eğer varsa nerden bulabilirim??????????????

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
heLen
Kasım 17th, 2011 at 12:46 pm

çok mal olduunu farkındasın dimii………..ergen şey

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Emin Arif
Kasım 26th, 2011 at 3:53 am

Kitabı beğendim ancak yazarın saçmalığından birisi, Selim’in babasının ölümü…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
yasin
Kasım 28th, 2011 at 11:37 am

yanlışın var eğer hepsini okuduysan sonradan en iyi iki arkadaş oluyorlar !

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
yasin
Kasım 28th, 2011 at 11:39 am

yukarıda varya !

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
vefasız asık
Aralık 3rd, 2011 at 4:44 am

çok işime yaradı çok tesekür edrm performans ödevime

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 10 votes)
ByLogin
Aralık 4th, 2011 at 6:23 am

87 oğuz demelerinin sebebi okul numarası 87
kitabı okumadım ama biraz kafayı çalştrınca anlaşılıyo
sizde böyle bi potansiyel göremedim yazıyım dedim
SaygıLar…

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -4 (from 10 votes)
ensar
Aralık 16th, 2011 at 4:48 am

süper olmuş teşekkürler

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)
admin
Aralık 31st, 2011 at 3:06 am

kötü laf kullanılmaz

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
admin
Aralık 31st, 2011 at 3:07 am

herkez beyensin

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
ceren
Ocak 1st, 2012 at 8:17 am

çünkü okul numarası olduğu için 87 oğuz demişler anladın mı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
isim vermesem iyi olur(ahmet)
Ocak 9th, 2012 at 10:31 am

cok saolun hep kıtab okuma formunu burdan yapıom hoca kendını bısey sanıor neymıs ben anlarmısım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 6 votes)
tatlı kız
Nisan 5th, 2012 at 9:50 pm

bu yazı güzel ama bazı hikayeleri yazmamış galiba ben burdan bakacaktım 1 günüm vardı özet vermem için kitabı okudum gerek kalmadı ama yinede teşekkür ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 4 votes)
seda
Eylül 2nd, 2012 at 4:38 am

güzelllllllllll ama sıkıcı

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 10 votes)
yasemen
Eylül 30th, 2012 at 11:47 am

bu kadar uzun özetmi olur yaa D:

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 10 votes)
nur yılmaz
Şubat 4th, 2013 at 8:19 am

süperrrrrrr saollun

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 7 votes)
ceren
Nisan 28th, 2013 at 11:48 pm

Bu özeti bide 😀

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 5 votes)
anıl
Ekim 20th, 2013 at 11:41 am

çok güzel olmuş ellerinize saglık

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 6 votes)
Emre
Kasım 4th, 2013 at 11:02 am

HOCAYA HEP BURDAKİ ÖZETLERİ SÖYLÜYOM HEPDE SINIF 1. CİSİ OLUYOM LAN 😀 asdada

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 6 votes)
dilay
Kasım 11th, 2013 at 9:37 am

çok süper lmuş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 5 votes)
sanane
Kasım 18th, 2013 at 7:22 am

çok güzelll tşkkr edrm :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
sanane
Kasım 18th, 2013 at 7:22 am

çook güzel tşkkr edrm :)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 6 votes)
LaNoVeR
Şubat 14th, 2014 at 1:32 am

Siteyi beğendim. Eski bir site olduğu belli. İlk mesaj 2008 de. Neyse, sınav olacağız. Kitapları okudum (87 Oğuz, Gümüş Kanat, Vatan Yahut Silistre). Tavsiye ederim. Saygılarımla (Lana Del Rey dinleyin).

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
jhsdja
Şubat 20th, 2014 at 2:04 pm

nmfk<ömdc

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -5 (from 5 votes)
özlem
Mart 6th, 2014 at 5:07 am

bok gibi olmusssssssssssssssss

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -6 (from 8 votes)
ebrar
Nisan 6th, 2014 at 5:06 am

mütiş bu site özlem sağı olmasa bide

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
iremnur
Nisan 8th, 2014 at 11:25 am

çok gzl bir site ama çok uzun.. olmuş .. yazamdım okadar fazala .. öğretmenlerde okadar ödev vermesinler köle gibi çalıyışoruz onlara ….. sitenizi çok beğeniyorum ve tüm özetlerime buradan bakıyorum arkilerime önerdim onlrda burdan bakıyor..

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ELİF
Nisan 11th, 2014 at 12:16 am

çookkkkkk gözel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
ELİF
Nisan 11th, 2014 at 12:16 am

güzeel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
mert
Nisan 16th, 2014 at 2:12 am

çök güzel tavsiye ederim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
mert
Nisan 21st, 2014 at 11:11 am

yazılıma çok yardımcı oldu ama 56 aldım

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
berivan
Nisan 23rd, 2014 at 3:40 am

acayip beğendim.87 oğuz kitabını alsaydım,şimdi
kaç haftada okurdum.özet hem kısa hem de çok
iyi.bu siteyi öğrenmem iyi oldu.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
emrullah
Mayıs 24th, 2014 at 2:08 am

çok güzel olmuş ellerinize sağlık:)

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
nurullah
Mayıs 24th, 2014 at 2:10 am

bravo çok güzel olmuş

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)
emrullah
Mayıs 24th, 2014 at 2:11 am

ellerinize saglık çok begendim

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +5 (from 5 votes)
Admin
Haziran 2nd, 2014 at 12:32 am

yok normal

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
enes
Haziran 3rd, 2014 at 11:15 am

biraz daha kapsamlı olabilirdi ama güzel

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: +4 (from 4 votes)
adfghjklş
Aralık 1st, 2014 at 11:08 am

arkdslr yazarlar nimet calapalayla rakım calapala

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: -2 (from 2 votes)

Yorumunuzu bırakın